نکوداشت نیم قرن خدمات علمی و فرهنگی دکتر محمدجعفر یاحقی برگزار می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


نکوداشت نیم قرن خدمات علمی و فرهنگی دکتر محمدجعفر یاحقی برگزار می‌شود
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای تقدیر از مقام و جایگاه رفیع مفاخر علمی-فرهنگی و همچنین شناخت بیشتر اجتماع نخبگانی از این ثروت‌های ملی و الگوپذیری از آنان، رویداد فرهنگی «نکوداشت نیم قرن خدمات علمی و فرهنگی استاد دکتر محمدجعفر یاحقی» با حضور چهره‌های ملی و بین‌المللی، اصحاب فرهنگ و ادب کشور به همت بنیاد نخبگان خراسان رضوی برگزار می‌شود.

دکتر محمد جعفر یاحقی، استاد زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه فردوسی مشهد، عضو پیوسته شورای فرهنگستان زبان و ادب فارسی و مدیر قطب علمی فردوسی‌شناسی و ادبیات خراسان در دانشگاه فردوسی مشهد است.

محمدجعفر یاحقی، پژوهشگر و نویسندۀ ایرانی، استاد زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه فردوسی و عضو پیوستۀ شورای فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی است. وی دستاوردها و فعالیت‌های بسیاری در سال‌های فعالیت خود داشته است که از آن جمله می‌توان به بنیان‌گذاری و مدیریت گروه فرهنگ و ادب بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس‌رضوی، تأسیس مرکز خراسان‌شناسی، دریافت جایزۀ کتاب سال جمهوری اسلامی ایران برای فرهنگ نامۀ قرآنی، دریافت جایزۀ پژوهش برتر پنجمین نمایشگاه علوم قرآنی برای تفسیر ۲۰ جلدی ابوالفتوح رازی، انتخاب به عنوان استاد نمونۀ کشوری، انتخاب به عنوان مؤلف‌برتر کتب درسی، دریافت جایزۀ دومین جشنواره بین‌المللی فارابی برای کتاب فرهنگ اساطیر و داستان‌واره‌ها در ادب فارسی، دریافت جایزۀ چهارمین جشنوارۀ بین‌المللی فارابی برای تصحیح و گزارش تاریخ بیهقی و برگزیدۀ جایزۀ علامه طباطبایی، اشاره کرد.

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
مقاومت گیاه کاکائو در برابر بیماری ها افزوده شد

محققان با استفاده از روش مهندسی ژنتیک مقاومت گیاه کاکائو در برابر بیماری ها را افزودند.


news-image
بهبود کیفیت آموزش در جامعه 13 میلیونی تحصیلی کشور

جامعه ایران شامل جمعیت بزرگی نزدیک به 13 میلیون دانش آموز، دانشجو، معلم و والدین است که به نوعی درگیر آموزش هستند بنابرا ...


news-image
مراکز رشد و فناوری در دانشگاه‌های علمی کاربردی کشور راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: مجوز ۱۰ مرکز کارآفرینی صادر شده و هدف ما این است که هیچ دانشگاهی فاقد مرکز رشد ...