تولید هوای سالم در منزل | نخبه ها
خدمات مرکز


تولید هوای سالم در منزل
news-image


خبرگزاری علم و فناوری به نقل از sciencedaily فیزیولوژیست های دانشگاه بریتسول امریکا با آزمایش بر روی گباهان دریافتند که وجود برخی از گیاهان در منزل می تواند سبب از بین رفتن آلودگی های محیط منزل شود حُسن این روشپایدار و کم هزینه بودن این نوع تصفیه هوا است.

مردم در کشورهای صنعتی، بیش از 80 درصد زندگی خود را در داخل خانه و یا ساختمان های با هوای فشرده زندگی می کنند. این سازه ها نیاز به انرژی کم برای گرمایش و تهویه مطبوع دارند،اما اگر ذرات و گازهای سمی از جمله منوکسید کربن، اُزن و ترکیبات آلی فرار بر روی اشیائی مانند مبلمان، رنگ دیوارها،فرش، و تجهیزات دیگر بنشیند گیاهان سموم ناشی از این پدیده را در خود جذب کرده و سبب تصفیه هوای داخل ساختمان خواهد شد.گیاهان کیفیت هوا را از طریق مکانیزم های مختلف تصفیه می کنند؛ آنها دی اکسید کربن را جذب می کنند و از طریق فتوسنتز اکسیژن  آزاد می کنند همچنین از طریق عبور  بخار آب از طریق منافذ برگ های میکروسکوپی رطوبت را افزایش می دهند و می توانند آلاینده ها را بر روی سطوح خارجی برگ ها و سیستم ریشه گیاهی را افزایش دهند.  اما گیاهان معمولا برای استفاده در محیط داخلی،برای تولید هوای پاک انتخاب نمی شوند، بلکه برای ظاهر و توانایی آنها برای زنده ماندن، در حالی که نیاز به مراقبت کمی دارند.

منبع خبر: خبرگزای علم و فناوری

خبر های دیگر
news-image
مراسم تکریم دکتر حسن انوری برگزار می‌شود

مراسم تکریم دکتر حسن انوری؛ پژوهشگر زبان و ادبیات فارسی به همت بنیاد نخبگان آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود


news-image
درمان اختلالات عصبي با توسعه "واسط‌های مغز رایانه" توسط محققان کشور

محققان آزمایشگاه فناوری اعصاب دانشگاه اصفهان با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی می‌کوشند، با توسعه واسط‌های مغ ...


news-image
پایش هوایی جاده ها، پرنده هایی که ترافیک جاده ها را کنترل می کنند

به همت جوانان فناور ایرانی پهپاد ها مدیریت ترافیک جاده ها به صورت آنلاین را در اختیار گرفتند.