فصلنامه ایدوکا منتشر می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


فصلنامه ایدوکا منتشر می‌شود
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ با هدف سوق دادن گفتمان فکری دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی خاصه اجتماع نخبگانی به حوزۀ کسب‌و‌کارهای نوپا و استارتاپ‌ها، نشریه «ایدوکا» به همت بنیاد نخبگان لرستان و همکاری دانشگاه لرستان فعالیت خود را آغاز کرد.

حمزه امیری؛ رئیس بنیاد نخبگان لرستان، ترویج و اشاعه فرهنگ کارآفرینی و رونق استارتاپ‌ها را از اهداف مهم این نشریه برشمرد و گفت: فصلنامه «ایدوکا» مجله‌ای با رویکرد علمی– فرهنگی- خبری و تحلیلی است که به منظور ارتقای سطح دانش علمی و فنی مستعدان برتر، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی, سهولت مبادله علمی بین آنان, معرفی پیشرفت‌های عمده در زمینه‌های مختلف کارآفرینی و ایجاد ارتباط میان دانشجویان و کارشناسان منتشر می‌شود.

وی افزود: ارائه مدل بومی کاربردی برای توسعۀ کارآفرینی در لرستان، محیط کنونی کسب‌و‌کار، بین‌المللی شدن کسب‌و‌کارها و مهارت‌های کسب‌و‌کار مهمترین محور این فصلنامه است.

امیری ادامه داد: آسیب‌شناسی مراحل تأسیس و رشد شرکت‌های نوپا و زودبازده در لرستان، ارائه راهکارها به منظور تدوین برنامه‌های اثربخش کسب‌وکار (BP)و ایجاد کسب‌و‌کارهای کارآفرینانه در لرستان و همچنین بررسی ارتباط فرهنگ و نظام ارزشی جامعه با کسب‌و‌کارهای کارآفرینانه از دیگر محورهای مهم فصلنامه ایدوکا است.  

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
ساخت دستشویی فرنگی کشویی با قابلیت تنظیم ارتفاع دستشویی فرنگی بیمارستانی

دستشویی فرنگی کشویی با قابلیت تنظیم ارتفاع در مرکز خلاقیت و نوآوری بسیج ساخته شد.


news-image
عملکرد کبد نقش اساسی در شروع بیماری آلزایمر دارد

محققان در تحقیقات اخیرشان دریافته‌اند که عملکرد کبد نقش اساسی در شروع بیماری آلزایمر ایفا می‌کند.


news-image
سیستم بازیافتی که مواد غذایی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند

محققان دانشگاه ملی سنگاپور یک سیستم بازیافت بی هوازی و پایدار ساختند که قادر است بقایای مواد غذایی را به انرژی الکتریکی، ...