آشنایی محققان کشور با سیستم‌های ایمپلنت مغزی توسعه می‌یابد | نخبه ها
خدمات مرکز


آشنایی محققان کشور با سیستم‌های ایمپلنت مغزی توسعه می‌یابد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد حسین مقامی  مدیر کارگروه "ایمپلنت مغزی" ستاد علوم شناختی معاونت علمی با بیان اینکه این کارگاه آموزشی در اواسط اردیبهشت امسال در شهر مشهد مقدس برگزار می شود اظهار کرد: یکی از اهداف ستاد تشویق محققان برای فعالیت در حوزه پژوهشی ایمپلنت های مغزی است  و برای تحقق این هدف در بهمن ماه سال 1393 کمیته علمی متشکل از اساتید و متخصصان مجرب در این حوزه ایجاد و فعال شد.
وی ادامه داد: پس از تشکیل جلسات متعدد با متخصصان و اساتید و در سه مرحله فراخوان طرح ها ی پژوهشی مرتبط با ایمپلنت های مغزی  در نهایت ده عنوان برای تکمیل یک ایمپلنت مغزی به پژوهشگران علاقه مند به فعالیت در این حوزه معرفی شد.

اشتغالزایی در حوزه ایمپلنت مغزی
به گفته مقامی، پس از بررسی و داوری های تخصصی دقیق انجام شده توسط افراد شاخص در این حوزه، در نهایت ده  طرح  برای حمایت تصویب شد و پژوهشگرانی از دانشگاه های مختلف کشور از جمله دانشگاه های صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، علم و صنعت ایران، فردوسی مشهد، تربیت مدرس و صنعتی سهند تبریز مورد حمایت قرار گرفتند. بیش از 50 متخصص به طور مستقیم در این پروژه ها مشغول فعالیت بوده که از این میان 17 نفر عضو هیات علمی دانشگاه های مختلف کشور هستند.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
واکسیناسیون به‌کمک باکتری‌

در پژوهشی که نتایج آن را نشریه بین‌المللی جهاد دانشگاهی، AJMB پوشش داده


news-image
همایش مرزهای دانش اقتصاد توسعه

ششمین همایش سالانه مرزهای دانش اقتصاد توسعه با عنوان «فقر، نابرابری و توسعه ملی» ۱۸ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.


news-image
ژن درمانی می تواند در درمان بیماران قطع نخاع موثر باشد

نخاع هر انسان یکی از حساس ترین بخش های بدن است و معمولا درمان قطعی برای بیماران قطع نخاعی وجود ندارد و آنها باید تا پایا ...