از مزایای دوچرخه سواری غافل نشوید | نخبه ها
خدمات مرکز


از مزایای دوچرخه سواری غافل نشوید
news-image


ورزش کردن مطابق با یک برنامه اصولی، باعث تغییرات در بدن شده و علاوه بر بهبود سلامت عمومی، به حفظ تناسب اندام نیز کمک می کند.

هر برنامه ورزشی، هدف خاصی را دنبال می کند؛ به عنوان مثال، برخی افراد با اتخاذ یک برنامه ورزشی منظم و دقیق بدنبال کاهش وزن، افزایش انعطاف پذیری بدن، بهبود تناسب اندام، یا حتی آمادگی برای رقابت های ورزشی هستند.

پیاده روی و دویدن، یکی از ابتدایی ترین و درعین حال، اساسی ترین تمرینات ورزشی محسوب می شود که نقش مهمی در حفظ سلامت بدن و تناسب اندام ایفا می کند؛ اما در بین ورزش های مختلفی که به امکانات چندان خاصی نیاز ندارد، دوچرخه سواری جایگاه ویژه تری دارد.

این ورزش مفرح از مزایای متعددی برای سلامتی افراد برخوردار است که قصد داریم در ادامه، برخی از آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

کمک به حفظ سلامت قلب

دوچرخه سواری یک ورزش هوازی است که بهبود وضعیت قلبی- عروقی کمک می کند. دوچرخه سواری منظم با بهبود گردش خون در بدن، قلب و ریه ها را سالم نگه می دارد و منجر به تقویت عضلات قلب می شود.

به گزارش سیناپرس، نتایج مطالعه منتشر شده در مجله قلب آمریکا نشان می دهد، خطر ابتلا به بیماری های قلبی- عروقی در بین افرادی که به صورت منظم – به صورت حرفه ای یا تفریحی – دوچرخه سواری می کنند، کمتر از سایر افراد است. تحقیقات پژوهشگران انجمن پزشکی بریتانیا نیز نشان داد، 32 کیلومتر دوچرخه سواری در طول هفته می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را تا 50 کاهش دهد.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
از قافله علوم شناختی عقب نمانده‌ایم

در گذشته یک دانشمند یا حکیم در حوزه های مختلف علمی تسلط داشت، به عنوان مثال دانشمندان ایرانی چون ابن سینا، فارابی و بیرو ...


news-image
ربات نرم پوشیدنی پنوماتیک توانبخشی دست طراحی شد

عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، ربات نرم پوشیدنی پنوماتیک توانبخشی دست را طراحی کرد.


news-image
خدمات شبکه با طراحی ایده‌ها و راه‌کارهای نوآورانه ارتقاء می‌یابد

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، گفت: طراحی و پیاده سازی ایده‌ها و راه‌کارهای نوآورانه، باعث ارتقای ...