تغییر در حوزه انرژی با ورود استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوین محقق می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


تغییر در حوزه انرژی با ورود استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوین محقق می‌شود
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سیروس وطنخواه دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی در نخستین گردهمایی شتابدهنده ها و استارتاپ های حوزه انرژی اظهار کرد: انرژی یکی از حوزه های اساسی و پیشگام در کشور ما بوده و بدون شک هرگونه توسعه با هر مدلی به این بخش مرتبط است. در حال حاضر کم آبی یک بحران مهم برای کشور محسوب می شود اما بر این مشکل نمی توان غلبه کرد مگر به وسیله انرژی.
وطنخواه با اشاره به اینکه با توجه به اهمیتی که حوزه انرژی دارد اما  وضعیت آن در کشور خوب نیست گفت: در بخش های عرضه و تقاضا این حوزه وضعیت مناسبی ندارد و با ادامه این روند انتهای مسیرمان مشخص نیست. بنابراین تمام فعالان حوزه انرژی باید در بخش های مختلف آن همچون بهره وری، نگه داشت و بهینه سازی فکر اساسی داشته باشند و هر یک به اندازه خود نقش بازی کنند.
دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی با اشاره به اتفاقات نو فناوری در دنیا ادامه داد: دنیا در حوزه فناوری در حال تجربه اتفاقات جدیدی است و فناوری های برافکن در حال تغییر الگوهای فکری و ذهنی سنتی است به گونه ای که با رسوخ به حوزه های مختلف انقلابی در تمامی حوزه ها ایجاد کرده اند. پس در حوزه انرژی نیز در کشور باید به این مسئله دقت کرد.

منبع خبر: معاونت علمی و غناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
سامانه تشخیص کمبود عناصر غذایی گیاهان از روی برگ با استفاده ازتکنیک پردازش تصوی ...

حسین علیزاده عضو موسسه حامی نوابغ جوان برای اولین بار در زمینه کشاورزی موفق به ثبت اختراع خود با عنوان سامانه تشخیص کمبو ...


news-image
ساخت پوشش دارو با استفاده از دی ان ای برای اولین بار

محققان دانشگاه کشاورزی و فناوری توکیو با استفاده از دی ان ای پوشش محکمی


news-image
گزارشی بر نحوه عملکرد شناور مسافربری با بدنه الیاف کربنی

شناور مسافربری با بدنه الیاف کربنی بر پایه روش تزریق در خلأ (VIP)