۸ گام غذایی برای بازسازی کبد | نخبه ها
خدمات مرکز


۸ گام غذایی برای بازسازی کبد
news-image


به گزارش خبرگزاری علم وفناوری استان سمنان به نقل از steptohealth در واقع عملکرد ضعیف کبد منجر به اختلال در از بین رفتن چربی‌ها و کند شدن متابولیسم خواهد شد و سموم را در بدن شما باقی خواهد گذاشت.

کنگر فرنگی: نه تنها برای عملکرد کبد مفید است بلکه برای حفظ سلامت پانکراس نیز این گیاه ضروری به نظر می‌رسد. آنزیم های طبیعی موجود در کنگر فرنگی به عنوان بازسازنده‌ها، محافظان و سازندگان همه فرایندهای مرتبط با هضم چربی عمل می‌کند. کنگر فرنگی را چند بار در هفته برای کاهش وزن مصرف کنید.

زردچوبه: اینطور ثابت شده که مصرف این ادویه پرطرفدار، یکی از مهمترین روش ‌های سم‌‌زدایی از کبد است. این ماده، کیسه صفرا را تحریک می‌‌کند و سبب تولید صفرا می‌‌شود. کبد از مایع صفرا برای سم‌ زدایی استفاده می‌کند. زردچوبه خواص ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی دارد.

خوردن سیر قبل از صبحانه: خوردن یک حبه سیر قبل از وعده صبحانه منجر به عملکرد بهینه کبد و کاهش وزن می شود. آلیسین و سلنیوم موجود در سیر به پاک کردن سموم از کبد کمک فراوان می‌کند. برای از بین بردن بوی بد سیر بعد از مصرف آن، می‌توانید کمی نعنای تازه مصرف کنید.

منبع خبر: خبرگزاری علم و فناوری

خبر های دیگر
news-image
سیستم هوشمند کنترل حریق خودرو ساخته شد

شاهین ملکی مخترع بیجاری و دانشجوی مهندسی برق دانشگاه تبریز


news-image
تقویت حافظه و توانایی‌های مغزی با بازتوانی شناختی

دکترای علوم اعصاب شناختی با اشاره به اینکه تقویت هوش، حافظه و یادگیری با استفاده از بازتوانی شناختی امکان پذیر است، گفت: ...


news-image
ناسا ۲۰۶۹ به منظومه آلفا سنتوری می رود

ناسا تصمیم دارد تا ۲۰۶۹ میلادی فضاپیمایی به منظومه «آلفا سنتوری» بفرستد