توت بخورید تا سرطان نگیرید | نخبه ها
خدمات مرکز


توت بخورید تا سرطان نگیرید
news-image


به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان؛ به نقلز از zmescience، دانشمندان اثرات جدید سلامت رنگدانه های توت را کشف  کردند. آنها مشاهده کردند، سیانیدین، رنگدانه ای که در انواع توت ها یافت می شود، آنزیم SIRT6 را در سلول های سرطانی سرطان روده انسان افزایش می دهد و بیان ژن های سرکوب کننده تومور را ترویج می دهد. محققان معتقدند که این امر در نهایت می تواند بعنوان یک روش درمان برای برخی از سرطان ها مورد استفاده قرار گیرد.

این راز نیست که انواع توت ها حاوی بسیاری از ویتامین ها و مواد مغذی سالم هستند - اما در حال حاضر محققان یک مزیت بهداشتی جدید پیدا کرده اند.

توت ها رنگشان را به رنگدانه های طبیعی به نام آنتوسیانین ها، نوعی فلاونوئیدها می دهند. آنتوسیانین ها رنگدانه های محلول در آب هستند و بر اساس pH آنها می توانند قرمز، بنفش یا آبی باشند. این فقط توت ها نیست که حاوی آنها هستند - آنتوسیانین ها نیز در مقادیر قابل توجهی در پرتقال خونی، برنج سیاه و سویا وجود دارد.

منبع خبر: خبرگزاری علم و فناوری

خبر های دیگر
news-image
شناسایی سریع باکتری ها با میکروسکوپ هوش مصنوعی

دانشمندان آمریکایی با استفاده از یک میکروسکوپ تقویت شده با فناوری هوش مصنوعی موفق به


news-image
رنگ‌های ضدخوردگی در مقیاس صنعتی تولید شد

یکی از شرکت‌های فناور در حوزه نانو با بهره‌گیری از فناوری نانو، رنگ‌های ضدخوردگی را در مقیاس صنعتی تولید و به بازار عرضه ...


news-image
عرضه نانوپیگمنت‌هایی برای افزایش رنگ‌زایی در سامانه‌های پلیمری

از آنجایی که پیگمنت‌های آلی به سختی در سامانه‌های پلیمری پخش می‌شوند، گروهی از محققان به منظور غلبه بر این چالش به تولید ...