درمان‌های مکمل مبتنی بر ایمنی درمانی به مقابله با سرطان کمک می‌کند | نخبه ها
خدمات مرکز


درمان‌های مکمل مبتنی بر ایمنی درمانی به مقابله با سرطان کمک می‌کند
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مطالعات جدید در مرکز سرطان Abramson دانشگاه پنسیلوانیا سرنخ‌های جدیدی را درباره ترکیبات بالقوه مؤثر با درمان به کمک سلول‌های CAR T در سرطان مغز و همچنین یک هدف جدید درمانی در سرطان سر و گردن ارائه می‌دهند. این اطلاعات جدید در نشست سالانه انجمن تحقیقات سرطان آمریکا انتشار یافته است.
در یکی از مطالعات، محققان به بررسی اثر درمان مکمل با کمک سلول‌های CAR-T و immune checkpoint blockade inhibitors در بیماری گلایوبلاستوما که یکی از موارد شدید سرطان مغز می‌باشد پرداختند. آن‌ها در این مطالعه از دو نوع سلول CAR-T استفاده کردند.
در این سلول ها یکی بر علیه مارکر EGFRvIII و دیگری بر علیه مارکر IL-13Rα2 مهندسی شده بودند. سپس درمان به کمک این نوع سلول ها را همزمان با استفاده از مهارکننده های مختلف مورد بررسی قرار دادند. آن ها مشاهده کردند که سلول های CAR-T ضد مارکر EGFRvIII اگر همراه با مهارکننده anti-PD-1 مورد استفاده قرار گیرند به میزان 5 برابر موثرتر واقع می شوند و از طرف دیگر سلول های CAR-T ضد مارکر IL-13Rα2 نیز همین اثر را خواند داشت اگر همراه با مهارکننده CTLA4 تجویز شوند.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
کشفی که به کاهش عوارض دیابت و بیماری‌های قلبی می‌انجامد

مسیرهای پروتئینی‌ که در بیماران دیابتی با تغییر در سطوح تری‌گلیسرید و هموگلوبین A1c، رابطه‌ای نزدیک دارند


news-image
احداث نیروگاه‌های خورشیدی جلوه بارز اقتصاد مقاومتی

استفاده از انرژی پاک در راستای کاهش آسیب‌های زیست‌محیطی ضرورت دارد


news-image
گسترش کسب و کارهای حوزه اقتصاد اشتراکی

اگر بتوانيم بخشي از زيرمجموعه‌هاي كسب‌وكارهاي اشتراكي مانند بخش حمل‌ونقل اشتراكي را به داخل كشور بياوريم خواهيم توانست ب ...