نشست شورای اقتصاد مقاومتی برگزار شد | نخبه ها
خدمات مرکز


نشست شورای اقتصاد مقاومتی برگزار شد
news-image


نشست شورای اقتصاد مقاومتی با محوریت بررسی چگونگی فرآیند شکل‌گیری اکوسیستم کارآفرینی در شیراز برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ شورای اقتصاد مقاومتی با محوریت بررسی چگونگی فرآیند شکل‌گیری اکوسیستم کارآفرینی با حضور رئیس بنیاد نخبگان فارس برگزار شد.

در این نشست، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان فارس ضمن ارائه گزارشی از فرآیند شکل‌گیری اکوسیستم کارآفرینی در فارس، گفت: افراد مستعد جامعه، علوم و مهارت‌های لازم برای تبدیل علم و دانش به ثروت بر اساس نیازهای جامعه و صنعت را فرا نگرفته‌اند.

وی افزود: بنیاد نخبگان فارس پس از مطالعه و بررسی، طرح جامع اکوسیستم کارآفرینی را تدوین کرده و در شورای اشتغال استان آن را به تصویب رساند و از 2 سال قبل تاکنون در حال فراهم کردن مقدمات و زیرساخت‌های لازم برای اجرای کامل طرح است.

شریف اضافه کرد: چرخۀ کارآفرینی یا نو ارزش‌آفرین در کشورهای پیشرفته شامل تصور خلاق، خلاقیت، نوآوری و نو ارزش‌آفرینی است که جوانان نیز می توانند از این فرآیند استفاده کنند.

رئیس بنیاد نخبگان فارس یادآور شد: اجزاء اکوسیستم کارآفرینی شامل سیستم‌های پشتیبانی، سرمایه‌گذاری، نیروی‌انسانی، آموزش بازار، فرهنگ پشتیبانی، چارچوب مقررات و زیرساخت‌ها و مؤسسات دولتی و خصوصی، است.

شریف ادامه داد: به منظور کسب آگاهی، دانش و مهارت مرتبط با حوزه تفکر خلاق و خلاقیت در نظام آموزش‌و‌پرورش، برنامۀ جامعی تحت عنوان «مدرسه فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی» از حدود 2 سال قبل در شهرستان‌های استان فارس به صورت فراگیر اجرا شده است که خروجی نهایی این برنامه‌ها به عنوان سفیران بنیاد فارس در شهرستان خود به فعالیت پرداخته و توسط مجمع خیّران نخبه‌پرور فارس بورسیه می‌شوند.

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
نشست بیان تجربیات و راه‌کارها به منظور توسعه بازار داخلی و صادراتی برگزار می‌شود

به منظور انتقال بیان تجربیات و راه‌کارهای موفق در توسعه بازار داخلی و صادراتی شرکت‌های دانش بنیان، نشستی باب حضور شرکت‌ ...


news-image
نمایشگاه بین‌المللی تخصصی طب سنتی طب جایگزین و داروهای گیاهی برگزار می‌شود

با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.


news-image
بهبود فرآیند ثبت پتنت در حوزه هوایی

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی از بهبود فرآیند ثبت پتنت در حوزه هوایی و هوانوردی خبر داد.