نشست شورای اقتصاد مقاومتی برگزار شد | نخبه ها
خدمات مرکز


نشست شورای اقتصاد مقاومتی برگزار شد
news-image


نشست شورای اقتصاد مقاومتی با محوریت بررسی چگونگی فرآیند شکل‌گیری اکوسیستم کارآفرینی در شیراز برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ شورای اقتصاد مقاومتی با محوریت بررسی چگونگی فرآیند شکل‌گیری اکوسیستم کارآفرینی با حضور رئیس بنیاد نخبگان فارس برگزار شد.

در این نشست، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان فارس ضمن ارائه گزارشی از فرآیند شکل‌گیری اکوسیستم کارآفرینی در فارس، گفت: افراد مستعد جامعه، علوم و مهارت‌های لازم برای تبدیل علم و دانش به ثروت بر اساس نیازهای جامعه و صنعت را فرا نگرفته‌اند.

وی افزود: بنیاد نخبگان فارس پس از مطالعه و بررسی، طرح جامع اکوسیستم کارآفرینی را تدوین کرده و در شورای اشتغال استان آن را به تصویب رساند و از 2 سال قبل تاکنون در حال فراهم کردن مقدمات و زیرساخت‌های لازم برای اجرای کامل طرح است.

شریف اضافه کرد: چرخۀ کارآفرینی یا نو ارزش‌آفرین در کشورهای پیشرفته شامل تصور خلاق، خلاقیت، نوآوری و نو ارزش‌آفرینی است که جوانان نیز می توانند از این فرآیند استفاده کنند.

رئیس بنیاد نخبگان فارس یادآور شد: اجزاء اکوسیستم کارآفرینی شامل سیستم‌های پشتیبانی، سرمایه‌گذاری، نیروی‌انسانی، آموزش بازار، فرهنگ پشتیبانی، چارچوب مقررات و زیرساخت‌ها و مؤسسات دولتی و خصوصی، است.

شریف ادامه داد: به منظور کسب آگاهی، دانش و مهارت مرتبط با حوزه تفکر خلاق و خلاقیت در نظام آموزش‌و‌پرورش، برنامۀ جامعی تحت عنوان «مدرسه فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی» از حدود 2 سال قبل در شهرستان‌های استان فارس به صورت فراگیر اجرا شده است که خروجی نهایی این برنامه‌ها به عنوان سفیران بنیاد فارس در شهرستان خود به فعالیت پرداخته و توسط مجمع خیّران نخبه‌پرور فارس بورسیه می‌شوند.

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
درمان نوعی تومور مغزی به مطالعات پیش‌بالینی رسید

یک مطالعه انجام شده در دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد نشان داده است که سلول‌های ایمنی مهندسی ژنتیک شده بدن انسان می‌توان ...


news-image
رسانه ها نقش مهمی درترویج علم دارند

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور با اشاره به تغییر مفهوم ترویج علم در چهار دهه اخیر در جهان گفت: نهادهای غیردو ...


news-image
مواد پیشرفته در سیاست‌های علم و فناوری کشور چه جایگاهی دارد

مواد پیشرفته به عنوان یکی از محورهای اصلی در میان اولویت‌های منتخب سیاست