پنيرباد گياهي ضد سرطان و جايگزين مناسبي براي مايه پنير حيواني | نخبه ها
خدمات مرکز


پنيرباد گياهي ضد سرطان و جايگزين مناسبي براي مايه پنير حيواني
news-image


با توجه به قيمت بالاي مايه پنير حيواني و خروج ارز از كشور امروزه تلاش زيادي جهت يافتن جايگزين مناسب انجام مي گيرد كه نتايج تحقيقات نشان مي دهد پنيرباد گياهي با خاصيت ضد سرطان است كه مي تواند جايگزين مناسبي با مايه پنير حيواني باشد.

به گزارش خبرگزاري علم و فناوري از اردبيل؛ تلاشهاي متعددي براي جایگزین کردن مایه پنیر حیوانی با سایر پروتئازهاي منعقد کننده ي شیر به علت محدودیت تولید و قیمت در حال افزایش مایه پنیر حیوانی انجام شده است
  محرم ولی زاده اظهار كرد: تحقيقات روی یک گونه گیاه دارویی که با عنوان "پنیر باد" و با نام علمی "ویتانیا" نشان مي دهد كه اين گياه داراي خاصيت ضد سرطاني است و فاز عملياتي پروژه با همکاری دانشگاهی از هند انجام شد.

وي افزود:از نمونه های ریشه این گیاه عصاره گیری کردیم و ماده ای استخراج کردیم که در درمان سرطان موثر است و نتایج این تحقیقات بر روی بیماران سرطانی در هند مورد ارزیابی قرار گرفت که نتایج نسبتا موفق به دست آوردیم.

ولي زاده گفت:  با به دست آمدن نتایج مطلوب در حال حاضر در کشور هند اقدام به تولید و عرضه داروی ضد سرطان از این گیاه شده است و این گیاه دارویی حاوی ترکیباتی است که عمده ترین آن ویتافرین است و در حال حاضر این دارو در کشور هند تولید و عرضه شده است و تلاش ما بر این است که این دارو را در کشور تولید کنیم..

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
بهبود فرآیند ثبت پتنت در حوزه هوایی

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی از بهبود فرآیند ثبت پتنت در حوزه هوایی و هوانوردی خبر داد.


news-image
تولید انرژی پاک از کود گاو

تویوتا، غول خودروسازی ژاپن، برنامه جالبی در حوزه تولید انرژی پاک و تجدیدپذیر دارد


news-image
مدیریت زمان، راهکاری بر کاهش استرس

امتحان و آزمون گاه فضای ذهن را به سمت ناامیدی می کشاند،حال اگر این آزمون برای ورود به عرصه دانشگاه باشد به مراتب بر حجم ...