پرتاب سرنشین دار بلو اورجین | نخبه ها
خدمات مرکز


پرتاب سرنشین دار بلو اورجین
news-image


پس از تست موفقیت آمیز پرواز سیستم New Shepard، این شرکت به تازگی اعلام کرد که شمارش معکوس برای انجام پرواز سرنشین دار در سال 2018 آغاز شده است.
شرکت خصوصی هوافضای بلو اورجین (Blue Origin) توسط جف بزوس (Jeff Bezos)، بنیانگذار شرکت آمازون تأسیس شد.

سیستم موشک - کپسول New Shepard بلو اورجین برای انتقال فضانورد و بار به فضا طراحی شده است. این سیستم که از ماه اکتبر 2016 مورد آزمایش قرار نگرفته بود، اوایل ماه جاری میلادی (12 دسامبر) با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفت.

بلو اورجین در کنار شرکت های بوئینگ و اسپیس ایکس، بدنبال انجام نخستین پرتاب سرنشین دار در سال 2018 هستند.

بوئینگ و اسپیس ایکس در قالب برنامه سفر تجاری ناسا، قصد دارند که فضانوردان ناسا را به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) منتقل کنند؛ درحالیکه بلو اورجین قصد دارد با استفاده از کپسول Crew Capsule 2.0، گردشگران را به فضای زیرمداری انتقال دهد.

بلو اورجین برای موفقیت در این برنامه، چند تست پرتاب را برای سال 2018 برنامه ریزی کرده و تصمیم گیری نهایی برای انجام پرتاب کپسول سرنشین دار، بستگی به نتایج این آزمایش ها دارد.

با این حال، برخی کارشناسان معتقدند که بلو اورجین به تست های پرتاب بیشتری نیاز داشته و دست کم تا دو سال آینده قادر به آغاز برنامه پرواز تجاری خود نخواهد بود. یکی دیگر از دلایل این مسأله، عدم آغاز پیش فروش بلیط پرواز برای سال 2018 توسط بلو اورجین است.  

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
داروی گیاهی درمان آکنه پوستی در مازندران تولید شد

علاقه به پژوهش را به خاطر حضور در مراکز علمی و دریافت راهکارها و استفاده از تجربیات اساتید بزرگ را می توان


news-image
توجه ویژه به عرضه و تقاضا در انجام پژوهش‌های حوزه علوم انسانی

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی برنامه‌ای تدوین کرده است تا صورت پروژه‌های پژوهشی انجام شده توسط پژوهشگرا ...


news-image
خودروی هیبریدی خودرویی خاص در دنیا

استفاده هم‌زمان از دو سوخت پاک در خودروی هیبریدی