پرتاب سرنشین دار بلو اورجین | نخبه ها
خدمات مرکز


پرتاب سرنشین دار بلو اورجین
news-image


پس از تست موفقیت آمیز پرواز سیستم New Shepard، این شرکت به تازگی اعلام کرد که شمارش معکوس برای انجام پرواز سرنشین دار در سال 2018 آغاز شده است.
شرکت خصوصی هوافضای بلو اورجین (Blue Origin) توسط جف بزوس (Jeff Bezos)، بنیانگذار شرکت آمازون تأسیس شد.

سیستم موشک - کپسول New Shepard بلو اورجین برای انتقال فضانورد و بار به فضا طراحی شده است. این سیستم که از ماه اکتبر 2016 مورد آزمایش قرار نگرفته بود، اوایل ماه جاری میلادی (12 دسامبر) با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفت.

بلو اورجین در کنار شرکت های بوئینگ و اسپیس ایکس، بدنبال انجام نخستین پرتاب سرنشین دار در سال 2018 هستند.

بوئینگ و اسپیس ایکس در قالب برنامه سفر تجاری ناسا، قصد دارند که فضانوردان ناسا را به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) منتقل کنند؛ درحالیکه بلو اورجین قصد دارد با استفاده از کپسول Crew Capsule 2.0، گردشگران را به فضای زیرمداری انتقال دهد.

بلو اورجین برای موفقیت در این برنامه، چند تست پرتاب را برای سال 2018 برنامه ریزی کرده و تصمیم گیری نهایی برای انجام پرتاب کپسول سرنشین دار، بستگی به نتایج این آزمایش ها دارد.

با این حال، برخی کارشناسان معتقدند که بلو اورجین به تست های پرتاب بیشتری نیاز داشته و دست کم تا دو سال آینده قادر به آغاز برنامه پرواز تجاری خود نخواهد بود. یکی دیگر از دلایل این مسأله، عدم آغاز پیش فروش بلیط پرواز برای سال 2018 توسط بلو اورجین است.  

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
ترکیب عوامل ژنتیکی بر آناتومی مغز تاثیر می گذارد

مطالعات محققان دانشگاه زوریخ در سوئیس نشان می دهد ترکیب عوامل ژنتیکی و غیر ژنتیکی نه تنها بر عملکرد مغز، بلکه بر آناتومی ...


news-image
کاهش 80 درصدی مشکلات زیست‌محیطی با دستگاه جداسازی پسماند از مبداء

یک شرکت دانش‌بنیان داخلی حاضر در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فناوری‌های آب؛ موفق به ساخت دستگاه کمپوست خانگی شده است، ...


news-image
نمایشگری برای تایپ و انتقال سریع مطالب تولید شد

در بسیاری از مواقع ما نیاز به استفاده از رایانه برای تایپ کردن داریم، اما در شرایطی هستیم که به آن دسترسی نداریم و از سو ...