آینده بازار کار در تسلط یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی | نخبه ها
خدمات مرکز


آینده بازار کار در تسلط یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی
news-image


بررسی های انجام شده توسط شبکه اجتماعی لینکدین نشان می دهد که آینده شغلی مهندسی یادگیری ماشینی بسیار پر رونق بوده و این حوزه با بیشترین رشد جهانی رو به رو است. این موضوع می تواند تاثیراتی مشابه انقلاب صنعتی در اقتصاد جهان داشته باشد.
شبکه اجتماعی لینکدین یکی از شبکه های اجتماعی نسبتا تخصصی است که بر اساس روابط تجاری و شغلی شکل گرفته و اطلاعات مرتبط با مشاغل مختلف در آن قابل دسترسی است. این شبکه اجتماعی به طور دوره ای نسبت به شرایط رشد و آینده مشاغل تحقیقاتی انجام داده و آن را منتشر می کند.

بر اساس آخرین فهرست منتشر شده در این رابطه مشخص شد مهارت‌های مرتبط با حوزه فناوری و داده از جمله بخش‌هایی بودند که میزان اشتغال‌زایی در آنها سریع‌ترین رشد را داشته است و به خصوص آن دسته از افرادی که در عرصه مرتبط با داده‌ها فعالیت می‌کنند بیشتر از بقیه این رشد را پیش روی خود دیده‌اند
یادگیری ماشینی در حقیقت سیستم های کامپیوتری و هوش مصنوعی هستند که در آن ماشین که قادر به تجربه اموزی و رفع اشکالات خود بوده و می تواند موضوعات را تحلیل و نتیجه گیری کند. این فناوری در حال حاضر آماده ایجاد تغییرات وسیعی در آینده اقتصاد جهانی بوده و می توانند نسبت به نیروی انسانی در بسیاری از مشاغل برتری داشته باشد اما قطعا قادر نخواهند بود در همه امور جایگزین انسان ها شده و تمامی حوزه ها را اشغال کنند.

منبع خبر:سیناپرس
 

خبر های دیگر
news-image
سه ایده برتر در بخش دریا معرفی شد

با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی؛ مسابقات ایده بازار دریایی هرمزگان با محوریت سواحل مکرا ...


news-image
مجله علمی پژوهشی

ششمین مجله نانویی ایران در ISI پذیرفته شد


news-image
برگزیدگان بیست و سومین جشنواره رازی تقدیر شدند

برگزیدگان بیست و سومین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری