آینده بازار کار در تسلط یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی | نخبه ها
خدمات مرکز


آینده بازار کار در تسلط یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی
news-image


بررسی های انجام شده توسط شبکه اجتماعی لینکدین نشان می دهد که آینده شغلی مهندسی یادگیری ماشینی بسیار پر رونق بوده و این حوزه با بیشترین رشد جهانی رو به رو است. این موضوع می تواند تاثیراتی مشابه انقلاب صنعتی در اقتصاد جهان داشته باشد.
شبکه اجتماعی لینکدین یکی از شبکه های اجتماعی نسبتا تخصصی است که بر اساس روابط تجاری و شغلی شکل گرفته و اطلاعات مرتبط با مشاغل مختلف در آن قابل دسترسی است. این شبکه اجتماعی به طور دوره ای نسبت به شرایط رشد و آینده مشاغل تحقیقاتی انجام داده و آن را منتشر می کند.

بر اساس آخرین فهرست منتشر شده در این رابطه مشخص شد مهارت‌های مرتبط با حوزه فناوری و داده از جمله بخش‌هایی بودند که میزان اشتغال‌زایی در آنها سریع‌ترین رشد را داشته است و به خصوص آن دسته از افرادی که در عرصه مرتبط با داده‌ها فعالیت می‌کنند بیشتر از بقیه این رشد را پیش روی خود دیده‌اند
یادگیری ماشینی در حقیقت سیستم های کامپیوتری و هوش مصنوعی هستند که در آن ماشین که قادر به تجربه اموزی و رفع اشکالات خود بوده و می تواند موضوعات را تحلیل و نتیجه گیری کند. این فناوری در حال حاضر آماده ایجاد تغییرات وسیعی در آینده اقتصاد جهانی بوده و می توانند نسبت به نیروی انسانی در بسیاری از مشاغل برتری داشته باشد اما قطعا قادر نخواهند بود در همه امور جایگزین انسان ها شده و تمامی حوزه ها را اشغال کنند.

منبع خبر:سیناپرس
 

خبر های دیگر
news-image
چسب زخمی که گازهای التیام بخش منتشر می کند

محققان یک شرکت انگلیسی چسب زخمی ابداع کرده اند که گازهای التیام بخش منتشر می کند و زمان بهبود زخم را کاهش می دهد.


news-image
حمایت از پروژه‌های تحقیقاتی سلول‌های بنیادی

طی همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و ستاد توسعه علوم و فناوری‌های


news-image
زباله‌های فضایی با لیزر منهدم می‌شوند

محققان در چین برای مراقبت از مدار زمین پیشنهادی جسورانه برای از بین بردن