ساخت ایمپلنت هوشمند ضد باکتری نانو در مالزی | نخبه ها
خدمات مرکز


ساخت ایمپلنت هوشمند ضد باکتری نانو در مالزی
news-image


علیرضا رفیعی راد' از دانشکده مهندسی دانشگاه مالایا (UM) با ارائه نتایج پژوهشی تحت عنوان 'ساخت بهینه ایمپلنت هوشمند ضد باکتری نانو ساختار پایه تیتانیوم' توانست عنوان دانشجوی برتر این دانشگاه در سال 2017 کسب کند.
به گزارش سیناپرس، این دانشجوی ایرانی که تحصیلات خود را در مقطع دکتری در دانشگاه مالایا به پایان رسانده است روز سه شنبه در گفتگو با  ایرنا ضمن تشریح فعالیت علمی خود گفت: در سال های اخیر با افزایش تقاضای بافت های مصنوعی، آلیاژهای مقاوم زیست سازگار پایه تیتانیوم به طور گسترده ای جهت کاربردهای پزشکی استخوانی و دندانی درون کاشت مورد استفاده قرار گرفته اند.

این فارغ التحصیل رشته مکانیک افزود: این دسته از مواد خواص مکانیکی، زیستی، سایشی و خوردگی بالاتری در مقایسه با دیگر آلیاژهای قابل استفاده رایج در صنعت ایمپلنت های فلزی دارند و همچنین از نظر عملکرد و جنبه های اقتصادی نسبت به نوع عناصر ترکیب شده، توجیه پذیر هستند.
'علیرضا رفیعی راد' در تشریح پروژه تحقیقاتی خود بیان کرد: در این پروژه، از آلیاژ مقرون به صرفه ی زیست فعال مقاوم تیتانیومی (Ti67) با ساختار فازی نزدیک به بتا به عنوان زیرلایه ایمپلنت استفاده شده است.
وی با اشاره به اینکه این دسته مواد هم برای تامین عملکرد کلی مطلوب و جایگزینی درازمدت بافت استخوان نیازمند اصلاح ساختاری سطح با مقاومت بالای خوردگی هستند، گفت: از اینرو، سطح ایمپلنت با ساختار نوآورانه چند لایه فلزی-سرامیکی-کربنی نانو پوشش دهی شد و از آلگوریتم هوش مصنوعی ذرات در بهینه سازی پارامترهای ساخت استفاده شد.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
روشی نوینی برای حذف گاز دی ‌اکسید گوگرد ارائه شد

پژوهشگران دانشگاه های صنعتی امیرکبیر و تربیت مدرس روش نوینی برای حذف گاز دی ‌اکسید گوگرد، یک آلاینده‌ سمی خروجی از دودکش ...


news-image
کتاب تحولات حمل‌ونقل دریایی منتشر شد

ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی؛ باهدف شناخت ظرفیت‎ها و شرایط موجود در کشورهای فعال حوزه حمل‌ونق ...


news-image
برگزاری نخستین همایش ملی عسل و علوم زیست‌مولکولی

نخستین همایش ملی عسل و علوم زیست‌مولکولی، با حمایت معنوی ستاد توسعه فناوری‌های گیاهان دارویی