تعریف نقش سطوح آموزش عالی سلامت در بسته های تحول و نوآوری | نخبه ها
خدمات مرکز


تعریف نقش سطوح آموزش عالی سلامت در بسته های تحول و نوآوری
news-image


معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: نقش تمامی سطوح آموزش عالی سلامت در اجرای بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی تعریف می‌شود.
 دکتر باقر لاریجانی در نشست مجازی با معاونین آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور طی سخنانی اظهار کرد: از ابتدای تدوین بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی سعی براین بود که این بسته ها با نظر تمامی دانشگاه ها تدوین شوند. در واقع این بسته ها استراتژی روشنی در حوزه آموزش علوم پزشکی کشور ایجاد کرده و باعث شدند مسیر حرکت دانشگاه ها مشخص شود.

دکتر لاریجانی با اشاره به حجم بالای کار حوزه آموزش در دانشگاههای علوم پزشکی، خاطرنشان کرد: برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی استراتژی اصلی دانشگاهها در حوزه آموزش است که در کنار برنامه های جاری در دانشگاه ها حال اجرا است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: طی حدود ۳ سال گذشته اقدامات خوبی در دانشگاه ها و ستاد انجام شده و بسته های تحول و نوآوری دستاوردهای خوبی را به همراه داشته است.

وی با ذکر دستاوردهای بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی گفت: از روز اول سعی بر این بود که ترجمان این بسته‌ها در هریک از دانشگاه ها متناسب با نیازها و ظرفیت ها تدوین شود.

دکتر لاریجانی با ذکر اینکه اجرای کامل بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی اولویت حوزه آموزش در دولت دوازدهم است، افزود: به عنوان اولین گام بسته ها طی جلسات متعدد و با نظر مدیران حوزه آموزش وزارت بهداشت و معاونین آموزشی دانشگاههای علوم پشکی بازنگری شد.

وی تاکید کرد: سعی شد بسته ها تغییرات زیادی نداشته باشند و باتوجه به اقدامات انجام شده و اسناد بالادستی برخی از محورهای بسته ها تا حدی تغییر کرد. 

معاون آموزشی وزارت بهداشت تدوین اقدامات برای اجرای بسته های تحول آموزش و سطح بندی این اقدامات را گام بعدی برای اجرایی سازی بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی ذکر کرد و اضافه کرد: به منظور ترجمان بسته ها در سطوح مختلف نظام آموزش عالی سلامت اقدامات لازم برای اجرای هر محور در ۳ سطح طراحی شده است.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
جهاد دانشگاهی به موضوع سدسازی ها ورود پیدا کند

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: جهاد دانشگاهی به موضوع بحران آب ورود پیدا کند.


news-image
ذرات نانو ممکن است باعث آسیب دی ان ای سلولهای مغزی شوند

تحقیقات جدید توسط دانشمندان نشان می دهد که هنگامی که سلولهای مغزی در معرض نانوذرات فلزی قرار می گیرند ویروسهایی سلولی آز ...


news-image
خشکشویی و اتو پرس آنلاین حباب

میلاد پیرزاده عضو موسسه حامی نوابغ جوان با پشتکار و تلاش خود طرح خشکشویی و اتو پرس آنلاین حباب را به ثبت رساند.