اندازه گیری فشار بدون قطع کردن جریان خون | نخبه ها
خدمات مرکز


اندازه گیری فشار بدون قطع کردن جریان خون
news-image


مخترع جوان همدانی برای اولین بار موفق به ساخت فشارسنجی شده است که برخلاف دستگاه های موجود در بازار می تواند بدون قطع کردن جریان خون، فشار خون را اندازه گیری کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری واحد همدان -  فشار خون یكی از علایم حیاتی  بدن است که با اندازه گیری آن می توان اطلاعات مهمی در مورد سلامتی بدن بدست آورد.  اندازه گیری فشار خون، بوسیله دستگاه فشارسنج انجام می شود نازنین جمشیدی، مخترع جوان همدانی با ساخت دستگاه فشارسنج اتوماتیک، موفق به اندازه گیری فشار خون به روش جدید شده است.

 وی در مورد نحوه ی عملکرد دستگاه خود گفت: روش کار دستگاه به نحوی است که دائما به مچ دست فرد بیمار بسته می شود و به صورت اتوماتیک هرچند دقیقه یکبار فشار خون را اندازه گیری می کند زمان اندازه گیری فشار خون را خود بیمار تنظیم می کند و اگر فشار خون از حد نرمال بالاتر یا پایین تر برود دستگاه اخطار می دهد. وی افزود: این دستگاه علاوه بر  نمایش فشار خون می تواند تعداد ضربان قلب و دمای بدن را اندازه گیری کند و سپس اطلاعات اندازه گیری شده را به اپلیکیشنی که بر روی گوشی موبایل نصب می شود ارسال می کند.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
تشخیص علل ژنتیکی بروز ناشنوایی در ایرانی‌ها

محققان کشور با انجام طرحی پژوهشی علل ژنتیکی بروز ناشنوایی در ده خانواده مبتلا با استفاده از توالی یابی اگزوم را بررسی کر ...


news-image
خانه های اکولوژیک با استفاده از منابع و مواد بازیافتی ساخته می شوند

امروزه بیش از ۷.۶ میلیارد نفر روی زمین زندگی می کنند که تعداد آنها تا سال ۲۰۵۰ به حدود ۹.۷ میلیارد نفر افزایش می یابد.


news-image
صادرات محصول‌های فناورانه ایرانی به خاور دور تسهیل می‌شود

امروزه مناطق آزاد به عنوان پدیده ای فراگیر و ابزاری برای تحقق استراتژی های توسعه برون نگر با تاکید بر سیاست توسعه صادرات ...