اندازه گیری فشار بدون قطع کردن جریان خون | نخبه ها
خدمات مرکز


اندازه گیری فشار بدون قطع کردن جریان خون
news-image


مخترع جوان همدانی برای اولین بار موفق به ساخت فشارسنجی شده است که برخلاف دستگاه های موجود در بازار می تواند بدون قطع کردن جریان خون، فشار خون را اندازه گیری کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری واحد همدان -  فشار خون یكی از علایم حیاتی  بدن است که با اندازه گیری آن می توان اطلاعات مهمی در مورد سلامتی بدن بدست آورد.  اندازه گیری فشار خون، بوسیله دستگاه فشارسنج انجام می شود نازنین جمشیدی، مخترع جوان همدانی با ساخت دستگاه فشارسنج اتوماتیک، موفق به اندازه گیری فشار خون به روش جدید شده است.

 وی در مورد نحوه ی عملکرد دستگاه خود گفت: روش کار دستگاه به نحوی است که دائما به مچ دست فرد بیمار بسته می شود و به صورت اتوماتیک هرچند دقیقه یکبار فشار خون را اندازه گیری می کند زمان اندازه گیری فشار خون را خود بیمار تنظیم می کند و اگر فشار خون از حد نرمال بالاتر یا پایین تر برود دستگاه اخطار می دهد. وی افزود: این دستگاه علاوه بر  نمایش فشار خون می تواند تعداد ضربان قلب و دمای بدن را اندازه گیری کند و سپس اطلاعات اندازه گیری شده را به اپلیکیشنی که بر روی گوشی موبایل نصب می شود ارسال می کند.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
سه ایده برتر در بخش دریا معرفی شد

با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی؛ مسابقات ایده بازار دریایی هرمزگان با محوریت سواحل مکرا ...


news-image
مجله علمی پژوهشی

ششمین مجله نانویی ایران در ISI پذیرفته شد


news-image
برگزیدگان بیست و سومین جشنواره رازی تقدیر شدند

برگزیدگان بیست و سومین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری