خودروی هیبریدی خودرویی خاص در دنیا | نخبه ها
خدمات مرکز


خودروی هیبریدی خودرویی خاص در دنیا
news-image


ر

هاجر باقری طولابی مخترع خودروی هیبریدی است که توانسته به کمک دو دانشجوی خود انقلابی در تولید خودروهای سوخت پاک داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از لرستان؛ چند وقتی است در فضای مجازی فیلم‌ها، تصاویر و متن‌هایی مبنی بر اختراع جدید سه مخترع لرستانی به نام خودروی هیبریدی دست‌به‌دست می‌چرخد و سبب شد تا مخترع این اختراع را پیداکرده و با وی به گفت‌وگو نشستیم.

هاجر باقری طولابی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی خرم‌آباد، پژوهشگر برتر استان در سال 93، دارای چندین مقاله بین‌المللی و مخترع خودروی هیبریدی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: دانشجوی دکترای برق قدرت هستم و تحصیلات من با اختراع‌هایم مرتبط است.

وی با اشاره به اینکه در مقالات ارائه داده ایده و طرح‌های مختلفی وجود داشته، افزود: اکثر مقالات من محصول محور بوده و حتی خروجی دو مقاله من منجر به نرم‌افزار بازآرایی شبکه شد.

وی عنوان کرد: در کشور کلاً دو ماشین خورشیدی یکی در دانشگاه تهران و دیگری دانشگاه آزاد قزوین ساخته‌شده که فقط از انرژی خورشیدی استفاده می‌کنند و برای مسابقات طراحی‌شده‌اند و هزینه‌های بسیار بالایی برای ساخت آن‌ها هزینه شده است.
این مخترع لرستانی با اشاره به اینکه ابتکار استفاده هم‌زمان از باد و خورشید روی موتور سبب خاص بودن این اختراع شد، خاطرنشان کرد: نیازمند حمایت هر ارگان خصوصی و دولتی جهت تجاری‌سازی هستیم.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
کشف شکاف امنیتی در مخزن حاوی ۲۶ میلیون پیامک

یک محقق امنیتی شکاف امنیتی در یک مخزن حاوی ۲۶ میلیون پیامک کشف کرده که حاوی اطلاعات بازیابی پسورد و کدهای احراز هویت است ...


news-image
تسهیلات تجاری‌سازی دوازده طرح از سراسر کشور ارزیابی شد

طرح‌هایی از حوزه‌های مختلف فناوری، به‌منظور اختصاص تسهیلات تجاری‌سازی به ارزش بیش از 7 میلیارد ریال، طی سال 1396 توسط مر ...


news-image
کارگاه بین‌المللی تحریک الکتریکی مغز و کاربردهای آن برگزار می‌شود

آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز، کارگاه بین‌المللی "آشنایی با روش‌های تحریک الکتریکی و کاربرد بالینی، پژوهشی و مطالعات شنا ...