خودروی هیبریدی خودرویی خاص در دنیا | نخبه ها
خدمات مرکز


خودروی هیبریدی خودرویی خاص در دنیا
news-image


ر

هاجر باقری طولابی مخترع خودروی هیبریدی است که توانسته به کمک دو دانشجوی خود انقلابی در تولید خودروهای سوخت پاک داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از لرستان؛ چند وقتی است در فضای مجازی فیلم‌ها، تصاویر و متن‌هایی مبنی بر اختراع جدید سه مخترع لرستانی به نام خودروی هیبریدی دست‌به‌دست می‌چرخد و سبب شد تا مخترع این اختراع را پیداکرده و با وی به گفت‌وگو نشستیم.

هاجر باقری طولابی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی خرم‌آباد، پژوهشگر برتر استان در سال 93، دارای چندین مقاله بین‌المللی و مخترع خودروی هیبریدی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: دانشجوی دکترای برق قدرت هستم و تحصیلات من با اختراع‌هایم مرتبط است.

وی با اشاره به اینکه در مقالات ارائه داده ایده و طرح‌های مختلفی وجود داشته، افزود: اکثر مقالات من محصول محور بوده و حتی خروجی دو مقاله من منجر به نرم‌افزار بازآرایی شبکه شد.

وی عنوان کرد: در کشور کلاً دو ماشین خورشیدی یکی در دانشگاه تهران و دیگری دانشگاه آزاد قزوین ساخته‌شده که فقط از انرژی خورشیدی استفاده می‌کنند و برای مسابقات طراحی‌شده‌اند و هزینه‌های بسیار بالایی برای ساخت آن‌ها هزینه شده است.
این مخترع لرستانی با اشاره به اینکه ابتکار استفاده هم‌زمان از باد و خورشید روی موتور سبب خاص بودن این اختراع شد، خاطرنشان کرد: نیازمند حمایت هر ارگان خصوصی و دولتی جهت تجاری‌سازی هستیم.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
کاربرد لیزر در فناوری‌های آینده

لیزر یک فناوری تحول‌آفرین است و نقش غیرقابل‌انکاری را در زندگی بشر ایجاد می‌کند، با پتانسیل نامحدودی که لیزرها دارند، ب ...


news-image
محدودیت‌ها مجال قدرت‌نمایی اقتصاد دانش‌بنیان است

به اعتقاد معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی‌ها با ماهیت خلاقانه و نوآورانه خود، در محدودی ...


news-image
موثرترین داروی مبارزه با مالاریا ساخته شد

محققان علم ژنتیک دانشگاه 'جیاوتونگ' شانگهای با همکاری یک متخصص ایرانی موفق شدند با دست ورزی ژنتیکی گیاه 'آرتمیسیا' تولید ...