گفت وگو با ماشالله جاوید پور مخترع رسوب گیر کلرهای آبی | نخبه ها
خدمات مرکز


گفت وگو با ماشالله جاوید پور مخترع رسوب گیر کلرهای آبی
news-image


ماشالله جاوید پور در گفت گو با  خبرنگار خبرگزاری علم وفناوری و فارغ التحصیل رشته ی طرح های صنعتی و برنامه ریزی در مدیریت تحصیلات گفت :رشته ایی که در آن در هرحال  فعالیت  هستیم و محصولات دانش بنیانی که در آن در حال فعالیت هستیم خیلی ارتباط بارشته ی تحصیلی بنده ندارد اما از آنجایی که دوستان در  زمینه رشته ی شیمی مهارت داشتنتد فعالیت در زمینه شیمی راشروع کردیم  اختراعی  که در واقع  تجاری سازی شده است  یک مورد است که به بازار رسیده که آن هم رسوب گیر کلرهای آبی میباشد.

ماشاالله جاویدپور افزود: رسوب گیری که در ایران معرفی شده و در خود شهرستان و استان کاملا معرفی و عرضه شده است مشخصات این محصول آن است که این محصول کارایی بسیار ویژه ایی نسبت به دیگر محصولات مشابه در بازار دارد این رسوب گیر به شکل مایع تولید شده است یک محلول مایع در جامد است  که چند  کار را با هم انجام میدهد  یکی از کارهایی که این محصول انجام میدهد این است که این محصول رسوب گیر است  وجدا میشود و خللی در سیستم های سرمایشی ایجاد نمیکند این باعث میشود که راندمان آن سیستم که با آب کار میکند بالا رود و در نهایت عمر قطعات  این دستگاه ها را نیز بالا میبرد.

مخترع سمنانی همچنین ادامه داد:ما  توانستیم این محصول را  به بازار معرفی کنیم  وداریم سعی کنیم در قدم های بعدی بیشتر عرضه کنیم وتلاش ما براین است  که در قدم های بعدی  به صادرات آن نیز  فکر کنیم  این محصول مشابه خارجی ندارد البته دلیل آن  این نیست  که  نمیتوانند این محصول را تولید کنند بلکه به این دلیل است که در کشورهای دیگر از کلرهای آبی استفاده نمیکنند ویا اگر  این محصول را دارند به ایران صادر نشده است تنها سازمانی که از ما حمایت کردند  بسیج علم وفناوری بوده است که هم حمایت معنوی و هم حمایت مادی کرده اند و در  معرفی این محصول مشاوره هایی  را هم داشتند دادند حس حمایت و پشتیبانی بسیج علم وفناوری باعث دلگرمی ما شده است که انشالله در سایر محصولات و اختراعات مارا  نیزهمراهی کنند.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری
.

خبر های دیگر
news-image
نقش فناوری‌های فضایی در اقتصاد ملی احیا شود

رییس مرکز ملی فضایی ایران، گفت: فناوری های فضایی نقش بسزایی در توسعه اقتصاد ملی دارد که باید این موضوع مورد توجه مسولان ...


news-image
دستیابی به دانش کاشت آرایه‌های الکترودی در موجودات زنده

با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی محقق می‌شود


news-image
توسعه و تولید بدون مرز

مواد را از جنبه‌هاي مختلفي مي‌توان دسته‌بندي کرد. مثلاً از جنبه منشأ آن، كه مي‌تواند آلي يا معدني باشد يا از جنبه كاربرد ...