استارتاپ ویژه برای کسانی که ناتوانی جسمی دارند | نخبه ها
خدمات مرکز


استارتاپ ویژه برای کسانی که ناتوانی جسمی دارند
news-image


وحید رجب‌لو جوان باهوش کرجی با ۹۸درصد معلولیت، یک استارتاپ ویژه برای کسانی که ناتوانی جسمی دارند، ایجاد کرده که با توسعه آن می‌توانند دنیای آرام‌تر و راحت‌تری داشته باشند.
 رجب‌لو  ۹۸درصد معلولیت دارد و تنها ۲۰ درصد از دست راستش کار می‌کند اما با یادگیری زبان برنامه نویسی و ۷ سال فعالیت در طراحی وب توانسته استارتاپی برای معلولین طراحی کند که دنیای بهتر و آرام تری برایشان می سازد.
سامانه "همیار مهر" که توسط وحید رجب‌لو طراحی شده است به معلولان کمک می‌کند که مشاغل دیگر به آنها کمک کنند، یا شرکتها در کسب و کار خود از معلولین هم استفاده کنند.
پسر ۳۰ ساله کرجی که با بیماری ژنتیکی SMAبه دنیا آمد و به مرور قدرت دست و پایش را از دست داد. اما وحید ۱۱ سال است که دستش توی جیب خودش است و دارد یک تنه خرج زندگی خودش را با برنامه‌نویسی و طراحی وب می‌دهد. رویدادی که وحید توانست در مسابقه استارتاپ‌ها با استارتاپ ساخته خودش به نام «همیار مهر» نفر سوم شود.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
مراحل تست و آماده‌سازی سنگین‌ترین موشک تاریخ به حالت تعلیق درآمد

سخنگوی شرکت "اسپیس‌ایکس" طی بیانیه‌ای اعلام کرد تمام مراحل تست و آماده‌سازی سنگین‌ترین موشک تاریخ به دلیل


news-image
محدودیت‌ها مجال قدرت‌نمایی اقتصاد دانش‌بنیان است

به اعتقاد معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی‌ها با ماهیت خلاقانه و نوآورانه خود، در محدودی ...


news-image
کهکشانی که محل تولد هزاران ستاره بوده است

پانصد میلیون سال پیش دو کهکشان که پر از گاز بودند و جرم یکسانی داشتند، با یکدیگر برخورد کردند و یک کهکشان جدید و عجیب تح ...