شش محصول دانش‌بنیان حوزه دیالیز رونمایی شد | نخبه ها
خدمات مرکز


شش محصول دانش‌بنیان حوزه دیالیز رونمایی شد
news-image


شرکت آریاطب فیروز به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از گروه تجهیزات پزشکی آریاطب و عضو پارک فناوری پردیس وتولیدکننده دستگاه دیالیز، در سیزدهمین همایش مرکز تحقیقات نفرولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران از شش محصول خود در این سمینار رونمایی کرد.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سید سلمان اخوت مدیر مرکز تحقیق و توسعه شرکت آریاطب فیروز با اعلام این خبر گفت: در این دوره علاوه بر ماشین همودیالیزATF1022 با طراحی جدید از سه محصول در حوزه ی تولید آب RO، تستر دیالیز DTS-100 و فشار سنج قابل استفاده برای دستگاه همودیالیز ATF 1022 رونمایی به عمل آوردیم که مورد استقبال و توجه جامعه نفرولوژیست‌ها، پرستاران و فعالان حوزه دیالیز کشور قرار گرفت.
وی در ادامه از موفقیت‌های آریا طب در این یک سال اخیر توضیح داد: از سال پیش تا کنون ما 55 دستگاه دیالیز را در مراکز درمانی ارائه کرده‌ایم که در حال استفاده و درمان بیماران هستند، به علاوه شرکت ما در طی این یک سال به صورت پویا در حال انجام تحقیقات و تولید تجهیزات تازه بوده است و به تولید تنها یک دستگاه اکتفا نکرده‌ایم.
اخوت بیان کرد: در حال حاضر تنها چهار کشور آلمان، سوئد، ژاپن و ایتالیا به ساخت دستگاه دیالیز در کل دنیا مشغول‌اند و ما پنجمین کشور سازنده این محصول هستیم، هرچند که رقابت در این بازار با شرکت‌هایی با سابقه سخت است، اما فروش و صادرات دستگاه‌های ما نشان دهنده آینده روشن تولیدات داخلی دراین صنعت است.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
نسل آینده صندلی‌های چرخ‌دار

دستگاهی که موهبتی بزرگ برای معلولین است


news-image
توسعه فناوری‌های هوایی به شرکت‌های دانش‌بنیان واگذار شود

دبیر ستاد توسعه فناوری‌ها و صنایع دانش‎بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی عنوان کرد که می توانیم توسعه فناوری‌های هوایی ...


news-image
حسگرها و ابزارک‌های هوشمند در حوزه سلامت دیجیتال

دومین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی برنامه آینده‌نگاری علم‌ و فناوری در حوزه سلامت