ترویج علوم‌نوین بنیادی و پزشکی‌بازساختی در کشور | نخبه ها
خدمات مرکز


ترویج علوم‌نوین بنیادی و پزشکی‌بازساختی در کشور
news-image


دبیر ستاد توسعه فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی با اشاره به این که برگزیدگان مرحله اول 24 رشته المپیاد دانشجویی سازمان سنجش آموزش کشور می‌توانند در مرحله نهایی المپیادهای دانشجویی نخستین المپیاد دانشجویی سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت شرکت کنند، این اتفاق را قدمی دانست که منجر به اشاعه بیشتر با همت سازمان سنجش آموزش کشور این حوزه می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امیرعلی حمیدیه دبیر ستاد توسعه فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی در راستای برگزاری نخستین المپیاد دانشجویی سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت گفت: حوزه سلول‌های بنیادی، مهندسی بافت و پزشکی بازساختی بر اساس نقشه جامع علمی کشور از حوزه‌های اولویت‌دار است که طبق سند ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی حوزه ترویج این علم هم بر عهده این ستاد گذاشته شده است.
وی بیان کرد: به منظور ترویج، توسعه علم و ترغیب دانشجویان برتر برای شرکت در این حوزه میان رشته‌ای و مرز دانشی، یکی از راه‌های پیش روی ما که حائز اهمیت است، برگزاری المپیاد در مقطع دانشجویی است.
نخستین المپیاد دانشجویی سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت در سال تحصیلی 97-1396 با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و با همکاری سازمان سنجش آموزش کشور در سطح کشور برگزار خواهد شد.
داوطلبان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به دفترچه آزمون کارشناسی ارشد سال تحصیلی 97-1396 مراجعه کنند.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
رباتی که نقشه ای از دل حریق فراهم می کند

محققان دانشگاه "اوربرو" سوئد رباتی ساخته‌اند که به دل آتش می‌زند و نقشه‌ای از محل حریق برای آتش‌نشانان فراهم می‌کند.


news-image
پیشگیری از مراجعه مجدد بیماران سرطانی به بیمارستان با مچ‌بند هوشمند

یافته‌های جدید پژوهشگران دانشگاه "پیتزبورگ" نشان می‌دهد که استفاده از مچ‌بند هوشمند


news-image
اتحاد پزشکان جراح و داوینچی

روبات ویژه جراحی موسوم به داوینچی، یکی از پیشرفته ترین روبات های این