اسنودن اپلیکیشن محافظت از لپ تاپ ساخت | نخبه ها
خدمات مرکز


اسنودن اپلیکیشن محافظت از لپ تاپ ساخت
news-image


ادوارد اسنودن اپلکیشینی ساخته که روی یک موبایل ارزان نصب می شود. این دستگاه به کاربر خود هشدار می دهد در نبود او کسی لپ تاپش را دستکاری کرده یا وارد اتاق او شده است.
به گزارش سیناپرس به نقل از مهر، ادوارد اسنودن اپلیکیشنی ساخته که موبایل را به یک حسگر حرکتی تبدیل می کند که درصورت دستکاری دستگاه به کاربر خود هشدار می دهد. همچنین اگر فردی بدون اطلاع وارد اتاق کاربر شود یا وسایل او را جابه جا کند، اپلیکیشن برای کاربر  پیام هشدار می فرستد.

این اپلیکیشن Haven نام گرفته و روی یک موبایل ارزان اندروید نصب شده است. Haven در صورتی که لپ تاپ فرد دستکاری شود برای او پیام هشدار می فرستد.

اگر فردی لپ تاپ خود را در خانه یا محل کار یا اتاق هتل جا بگذارد، می تواند این موبایل را روی دستگاه قرار دهد و هرگونه حرکت یا نوری را ردیابی کند. این موبایل قابلیت عکاسی و ثبت صوت دارد. همچنین می تواند به موبایل اصلی کاربر پیام ارسال کند.

جالب آنکه اطلاعات جمع آوری شده در ابر حسابرسی ذخیره نمی شوند و نوتیفیکیشن هایی که فرد در موبایل خود دریافت می کند، با روش رمز گذاری «سر به سر» ارسال می شوند.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
کسب‌وکار از منابع روشنایی به راه‌کارهای روشنایی هوشمند تغییر پیدا می‌کند

نمایشگر" OLED" یا آینه زنده، نمایشگری است که از اجزای ارگانیک تشکیل‌شده است، که در پاسخ به جریان الکتریسیته از خودشان ...


news-image
مدیریت شناورها با استفاده از نرم‌افزار سی مستر آسان می‌شود

محققان داخلی در حوزه دریا، با آگاهی از نیازها و نبود محصولات داخلی در کشور


news-image
عملکرد مدارهای نورونی افراد معتاد به حالت اولیه بازمی‌گردد

محققان کشور در طرحی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی نشان دادند که انجام فعالیت‌های بدنی عملکرد ...