تلسکوپ بزرگ از سیارک خطرناک تصویربرداری کرد | نخبه ها
خدمات مرکز


تلسکوپ بزرگ از سیارک خطرناک تصویربرداری کرد
news-image


دومین تلسکوپ رادیویی بزرگ دنیا توانسته تصاویری از سیارک «فائنتون ۳۲۰۰» ثبت کند که نشان می دهد نزدیک شدن این سیارک به زمین خطرناک است.
به گزارش سیناپرس به نقل از مهر، ساخت تلسکوپ رادیویی Arecibo  در پورتوریکو طی ۱۰ سال اخیر با چالش هایی مانند کاهش بودجه، بحران سرمایه گذاری و خسارت های تندباد ماریا روبرو شده است.

Arecio دومین تلسکوپ بزرگ دنیاست و هنوز هم وسیله مهمی برای ردیابی خطراتی است که در اطراف سیاره ما وجود دارد. در همین راستا این تلسکوپ توانسته سیارک ۳۲۰۰Phaenthon را ردیابی کند. این سیارک بخشی از  بارش شهابی Geminid بود که میانه ماه دسامبر به زمین نزدیک شد.

طبق تحقیقات بنیاد تحقیقات فضایی دانشگاه ها(USRA) تصاویر این تلسکوپ از۳۲۰۰ Phaenthon نشان می دهد این سیارک شکلی کروی و چند ویژگی تیره رنگ مشکوک در نزدیکی قطب های آن  دارد.از آنجا که قطر این سیارک ۳.۶ مایل است، می توان آن را شی خطرناک دانست.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
بهار زیست‌فناوری در راه است

اکنون که در آستانه فصل بهار و رویش دوباره طبیعت هستیم، امید شکفتن‌ها بیش از پیش در دل‌ها جوانه می‌‌زند. امیدی که نشان از ...


news-image
کارگاه تست‌های مبتنی بر توالی‌یابی ژنوم انسان برگزار شد

کارگاه تفسیر و گزارش نویسی بالینی تست های مبتنی بر NGS( توالی یابی ژنوم انسان) با هدف فرهنگسازی و ترویج استانداردهای لاز ...


news-image
بادام زمینی خطر مرگ ناشی از سرطان روده را کاهش می‌دهد

محققان مرکز سرطان "ییل" می‌گویند مصرف آجیل مخصوصا بادام‌زمینی و مغزهای درختی می‌تواند به بیماران مبتلا به سرطان