روبات‌هایی که افزایش سطح آب دریا را بررسی می‌کنند | نخبه ها
خدمات مرکز


روبات‌هایی که افزایش سطح آب دریا را بررسی می‌کنند
news-image


دانشمندان به‌تازگی از ناوگان روباتیک ویژه‌ای برای بررسی میزان افزایش سطح آب دریاها استفاده کرده‌اند که موجب می‌شود تا بتوان نسبت دقیقی از این پدیده را به دست آورد.
اواخر ماه جاری میلادی شاهد این خواهیم بود که دانشمندان دانشگاه واشنگتن به سراغ استفاده از یک روش ویژه روباتیک می‌روند که می‌تواند شرایط و تغییرات اقیانوس اطلس را بررسی کند. این سیستم شامل استفاده از یک ناوگان نیم میلیون دلاری از حسگرهای روباتیک است که می‌تواند به سراغ بررسی میزان ذوب شدن یخ‌های قطبی بروند.

اگر همه‌چیز خوب پیش برود، این پهپادهای ویژه می‌توانند اطلاعات و مقیاس‌های بسیار دقیقی از وضعیت اقیانوس و به‌صورت ویژه‌ای بخش ای غربی سواحل یخی به دست بیاورند که پیش‌ازاین انسان‌ها اطلاعات دقیقی درباره آن‌ها در اختیار نداشته‌اند. به‌این‌ترتیب این امر به‌عنوان یک پروژه انقلابی شناخته‌شده و می‌تواند برای آینده تحقیقات جوی به‌عنوان یک راهکار کاربردی مطرح باشد.

در این میان کریگ لی که یکی از اقیانوس شناسان برجسته فعال در دانشگاه واشنگتن است دراین‌باره می‌گوید: «مناطق موردبررسی در این پروژه بسیار سخت و نامساعد هستند و دورافتادگی آن‌ها موجب شده است که ریسک بزگی در کاوش آن‌ها وجود داشته باشد.»

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
شبکه عصبی مصنوعی که کارایی مغز را شبیه سازی می کند

محققان آمریکایی با استفاده از رشته‌های DNA یک "شبکه عصبی مصنوعی در آزمایشگاه تولید کردند که کارایی مغز را شبیه‌سازی می‌ک ...


news-image
۱۰ روز تا آخرین مهلت ثبت‌نام در بزرگ‌ترین جایزه استارت‌آپی ایران

برای اولین‌ بار همزمان با جشنواره وب و موبایل ایران، در يك رويداد منحصربه‌فرد


news-image
ترویج‌دهندگان فناوری نانو توان علمی خود را افزایش‌ می‌دهند

هفتمین دوره توان‌افزایی مروجان فناوری نانو با هدف آموزش و پرورش گروه‌های دانشجویی و دانشگاهی فعال در حوزه نانو، تبادل نظ ...