روبات‌هایی که افزایش سطح آب دریا را بررسی می‌کنند | نخبه ها
خدمات مرکز


روبات‌هایی که افزایش سطح آب دریا را بررسی می‌کنند
news-image


دانشمندان به‌تازگی از ناوگان روباتیک ویژه‌ای برای بررسی میزان افزایش سطح آب دریاها استفاده کرده‌اند که موجب می‌شود تا بتوان نسبت دقیقی از این پدیده را به دست آورد.
اواخر ماه جاری میلادی شاهد این خواهیم بود که دانشمندان دانشگاه واشنگتن به سراغ استفاده از یک روش ویژه روباتیک می‌روند که می‌تواند شرایط و تغییرات اقیانوس اطلس را بررسی کند. این سیستم شامل استفاده از یک ناوگان نیم میلیون دلاری از حسگرهای روباتیک است که می‌تواند به سراغ بررسی میزان ذوب شدن یخ‌های قطبی بروند.

اگر همه‌چیز خوب پیش برود، این پهپادهای ویژه می‌توانند اطلاعات و مقیاس‌های بسیار دقیقی از وضعیت اقیانوس و به‌صورت ویژه‌ای بخش ای غربی سواحل یخی به دست بیاورند که پیش‌ازاین انسان‌ها اطلاعات دقیقی درباره آن‌ها در اختیار نداشته‌اند. به‌این‌ترتیب این امر به‌عنوان یک پروژه انقلابی شناخته‌شده و می‌تواند برای آینده تحقیقات جوی به‌عنوان یک راهکار کاربردی مطرح باشد.

در این میان کریگ لی که یکی از اقیانوس شناسان برجسته فعال در دانشگاه واشنگتن است دراین‌باره می‌گوید: «مناطق موردبررسی در این پروژه بسیار سخت و نامساعد هستند و دورافتادگی آن‌ها موجب شده است که ریسک بزگی در کاوش آن‌ها وجود داشته باشد.»

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
برگزاری دومین "سمپوزیوم کریسپر"

"دومین سمپوزیوم کریسپر" پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، هفتم آذر ماه برگزار می‌شود.


news-image
جوانان خلاق ارزشمندترین سرمایه برای توسعه شرکت‍های نوآور

به اعتقاد معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، جوانان تحصیلکرده و خلاق مهمترین سرمایه برای زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری کشور ...


news-image
نخستین سمپوزیوم «اختلالات عضله، سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی» برگزار می‌شود

نخستین سمپوزیوم «اختلالات عضله، سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی» با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی ...