روبات‌هایی که افزایش سطح آب دریا را بررسی می‌کنند | نخبه ها
خدمات مرکز


روبات‌هایی که افزایش سطح آب دریا را بررسی می‌کنند
news-image


دانشمندان به‌تازگی از ناوگان روباتیک ویژه‌ای برای بررسی میزان افزایش سطح آب دریاها استفاده کرده‌اند که موجب می‌شود تا بتوان نسبت دقیقی از این پدیده را به دست آورد.
اواخر ماه جاری میلادی شاهد این خواهیم بود که دانشمندان دانشگاه واشنگتن به سراغ استفاده از یک روش ویژه روباتیک می‌روند که می‌تواند شرایط و تغییرات اقیانوس اطلس را بررسی کند. این سیستم شامل استفاده از یک ناوگان نیم میلیون دلاری از حسگرهای روباتیک است که می‌تواند به سراغ بررسی میزان ذوب شدن یخ‌های قطبی بروند.

اگر همه‌چیز خوب پیش برود، این پهپادهای ویژه می‌توانند اطلاعات و مقیاس‌های بسیار دقیقی از وضعیت اقیانوس و به‌صورت ویژه‌ای بخش ای غربی سواحل یخی به دست بیاورند که پیش‌ازاین انسان‌ها اطلاعات دقیقی درباره آن‌ها در اختیار نداشته‌اند. به‌این‌ترتیب این امر به‌عنوان یک پروژه انقلابی شناخته‌شده و می‌تواند برای آینده تحقیقات جوی به‌عنوان یک راهکار کاربردی مطرح باشد.

در این میان کریگ لی که یکی از اقیانوس شناسان برجسته فعال در دانشگاه واشنگتن است دراین‌باره می‌گوید: «مناطق موردبررسی در این پروژه بسیار سخت و نامساعد هستند و دورافتادگی آن‌ها موجب شده است که ریسک بزگی در کاوش آن‌ها وجود داشته باشد.»

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
مشکل یافتن جای پارک حل شد

دو برنامه نویس در منطقه آسام هند با طراحی یک برنامه تلفن همراه توانستند مشکل یافتن جای پارک خودرو را برای مردم محلی برطر ...


news-image
مقاومت گیاه کاکائو در برابر بیماری ها افزوده شد

محققان با استفاده از روش مهندسی ژنتیک مقاومت گیاه کاکائو در برابر بیماری ها را افزودند.


news-image
ده دانشگاه ایرانی در فهرست سبزترین‌های موسسه‌های جهان

پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران اعلام کرده است که در تازه ترین ویرایش ۲۰۱۷ رتبه‌بندی جهانی