دبیرخانه نخستین جشنواره ملی پرواز آزاد ایران راه‌اندازی شد | نخبه ها
خدمات مرکز


دبیرخانه نخستین جشنواره ملی پرواز آزاد ایران راه‌اندازی شد
news-image


جشنواره ملی پرواز آزاد ایران در راستای توسعه زیرساخت و بسط فرهنگ هوایی و هوانوردی در بین دانش‌آموزان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، این جشنواره با تکیه بر توانمندی های مرکز رشد فناوری دانش بنیان خلاقیت برتر و آکادمی باشگاه هوافضای جوان ستاد هوایی معاونت علمی ریاست جمهوری در سراسر کشور برگزار خواهد شد. 

جشنواره ملی پرواز آزاد ایران مطابق با استاندارد های جهانی برای اولین بار در ایران اهدافی چون «شناسایی استعداد ها در حوزه هوانوردی» و «تیم سازی برای شرکت در مسابقات بین المللی و جهانی» را دنبال می کند.

این مسابقات به صورت رسمی با همکاری وزارت آموزش و پرورش تدوین شده است. محتوای آموزشی و استاندارد پرواز آزاد در بخش تئوری و عملی شامل ساخت هواپیمای مدل در دو گروه گلایدر و موتور کشی، به صورت پکیج در مدارس و پژوهش سراهای دانش آموزی توزیع و ارائه می شود.

اولین جشنواره ملی پرواز آزاد ایران در 3 بخش «مسابقات»، «نمایشگاه» و «کارگاه های آموزشی رایگان» در چهار سطح مدرسه‌ای، شهرستانی، استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در باره این جشنواره می توانند از طریق اطلاعات می توانند به سایت ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به آدرس اینترنتی iatdh.isti.ir مراجعه کنند.

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
شناسایی شرکتهای خلاق که ماهیت دانش بنیان ندارند

دبیر ستاد توسعه فضای مجازی معاونت علمی از برنامه ریزی برای شناسایی شرکتهای خلاق که ماهیت دانش بنیان ندارند خبر داد و گفت ...


news-image
پیشتازی در تحقیقات پیش‌بالینی در مرکزی با محصولات دانش‌بنیان

آزمایشگاهی مجهز به تجهیزاتی با فناوری بالا که همگی توسط شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه علوم پزشکی تهران با حمایت معاونت علم ...


news-image
فاز دوم همکاری‌های علمی، تحقیقاتی و فناوری در حوزه سلامت غذا با کشور هلند در حال ...

رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری ریاست جمهوری، علی مرتضی بیرنگ، از اجرای فاز دوم " برنامه جامع توسعه سلامت غذای ...