دستگاه الکتریکی احیا قلبی ریوی در مرحله تست ثانویه | نخبه ها
خدمات مرکز


دستگاه الکتریکی احیا قلبی ریوی در مرحله تست ثانویه
news-image


مخترع مازندرانی با اعلام اینکه تست اولیه دستگاه احیا قلبی ریوی با موفقیت انجام شده است، گفت: این دستگاه در حال حاضر مورد ارزیابی دقیق‌تر قرار می‌گیرد و در حال تست ثانویه است و در صورت دریافت تاییده نهایی برنامه ریزی برای تولید انبوه آن را انجام می‌دهم.

به گزارش خبرگزاری علم و  فناوری برای اولین خبر ساخت دستگاه الکترونیکی احیا قلبی ریوی دوم مهر ماه روی خروجی این رسانه قرار گرفت.
کیومرث مقصودی برای دریافت کمک‌های مالی به سازمان بسیج علمی مازندران مراجعه کرده و پس از ارائه طرح و بررسی توسط داوران قرار شد کمک هزینه‌ای بابت ساخت این دستگاه در اختیار وی قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: یکی از مزیت‌های این دستگاه کوچک و قابل حمل بودن آن است، وزن آن حدود دو کلیو است و امکان استفاده از آن در مراکز درمانی دور افتاد وجود دارد.
این محققق مازندرانی درباره نمونه خارجی که برای این دستگاه وجود دارد گفت: اتوپالس و لوکاس دو نمونه خارجی در حال تولیدی است که اتوپالس احتمال پارگی و لوکاس احتمال شکستگی قفسه سینه را فراهم می‌کند و این موضوعی است که خود تولید کنندگان این دستگاه اعلام کردند.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی و طب ایرانی برگزار می‌شود

چهارمین جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) با همت ستاد توسعه فناوری‌های گیاهان داروی ...


news-image
سیستم دکتر من

حامد ‌قاسمی عضو موسسه حامی نوابغ جوان با همت و تفکری خلاق سیستم دکتر من را به ثبت رساند.


news-image
صعود قابل توجه ایران در سفر و گردشگری

مجمع جهانی اقتصاد ( WEF )هر دو سال یك بار گزارشی را با موضوع رقاب‌ پذیری صنعت