جشنواره‌های رویش گامی در جهت کاربردی کردن علم است | نخبه ها
خدمات مرکز


جشنواره‌های رویش گامی در جهت کاربردی کردن علم است
news-image


جشنواره منطقه‌‎ای رویش «زرد کوه» با حضور بنیادهای نخبگان استان‌های‌ اصفهان، چهارمحال‌و‌بختیاری،‌ مرکزی و قم و به میزبانی‌بنیاد نخبگان استان یزد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مصطفی شاه‌نظری؛ رییس بنیاد نخبگان استان یزد با بیان اینکه سلسله جشنواره‌های منطقه‌ای رویش توسط بنیاد ملی نخبگان و با هدف رونق بخشیدن به فضای ابتکار و نوآوری برگزار می شود، گفت: انگیزه بخشیدن به جوانان و شناسایی اختراع های برگزیده، تسهیل در مسیر تجاری‌سازی آنها به منظور رسیدن به محصولی دانش‌بنیان و تکمیل چرخۀ نوآوری و تبدیل دارایی‌های فکری به ثروت از دیگر اهداف این جشنواره ها است.

وی با اشاره به تعداد بالای طرح‌ها و اختراعات ارائه‌شده به جشنواره زردکوه، گفت: تعداد 172 طرح از استان‌های مختلف کشور در این جشنواره ثبت‌نام کردند که بعد از داوری اولیه، 96 طرح برای مرحلۀ حضوری پذیرفته شد.

وی افزود: شرکت‌کنندگان در این جشنواره، مخترعانی بودند که طی سه سال گذشته اختراع خود را به ثبت رسانده و علاوه بر دریافت گواهی ثبت اختراع، محصول اولیه را نیز تولید کرده‌ بودند.

شاه‌نظری کاربردی بودن و قابلیت تجاری‌سازی اختراع را از جمله ملاک‌های ارزیابی و تفاوت‌های این جشنواره با دیگر جشنواره‌های کشور دانست و بیان کرد: علاوه بر مبانی علمی و فناورانه، اختراع‌های ارائه شده در این جشنواره، از نظر میزان تازگی و همچنین چرخه عمر فناوری مورد ارزیابی قرارگرفتند.

رییس بنیاد نخبگان استان یزد با تأکید بر اینکه اختراعات باید بر مبنای نیاز جامعه ارائه و تجاری‌سازی شوند،‌ ادامه داد:‌ نگاه مسؤولان به جشنواره رویش نگاه توانمندسازی است؛ به این معنا که بعد از اتمام جشنواره، طرح‌های برتر برای رسیدن به محصول نهایی مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
تولید بافت فعال پوست انسان از سلول‌های بنیادی

محققان دانشگاه دوک انگلیس توانستند بافت زنده و فعال پوست انسان را با استفاده از


news-image
نخستین حسگر تنفسی جهان ابداع شد

یک شرکت آمریکایی، نخستین حسگر تنفسی جهان را برای تحلیل تنفس ورزشکاران ابداع کرده است.


news-image
ثبت نام نمایشگاه اینوتکس 2020 آغاز شد

ثبت نام در نمایشگاه اینوتکس 2020 در دهه اول اسفند ماه آغاز شد. نهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس 2020) ...