جشنواره‌های رویش گامی در جهت کاربردی کردن علم است | نخبه ها
خدمات مرکز


جشنواره‌های رویش گامی در جهت کاربردی کردن علم است
news-image


جشنواره منطقه‌‎ای رویش «زرد کوه» با حضور بنیادهای نخبگان استان‌های‌ اصفهان، چهارمحال‌و‌بختیاری،‌ مرکزی و قم و به میزبانی‌بنیاد نخبگان استان یزد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مصطفی شاه‌نظری؛ رییس بنیاد نخبگان استان یزد با بیان اینکه سلسله جشنواره‌های منطقه‌ای رویش توسط بنیاد ملی نخبگان و با هدف رونق بخشیدن به فضای ابتکار و نوآوری برگزار می شود، گفت: انگیزه بخشیدن به جوانان و شناسایی اختراع های برگزیده، تسهیل در مسیر تجاری‌سازی آنها به منظور رسیدن به محصولی دانش‌بنیان و تکمیل چرخۀ نوآوری و تبدیل دارایی‌های فکری به ثروت از دیگر اهداف این جشنواره ها است.

وی با اشاره به تعداد بالای طرح‌ها و اختراعات ارائه‌شده به جشنواره زردکوه، گفت: تعداد 172 طرح از استان‌های مختلف کشور در این جشنواره ثبت‌نام کردند که بعد از داوری اولیه، 96 طرح برای مرحلۀ حضوری پذیرفته شد.

وی افزود: شرکت‌کنندگان در این جشنواره، مخترعانی بودند که طی سه سال گذشته اختراع خود را به ثبت رسانده و علاوه بر دریافت گواهی ثبت اختراع، محصول اولیه را نیز تولید کرده‌ بودند.

شاه‌نظری کاربردی بودن و قابلیت تجاری‌سازی اختراع را از جمله ملاک‌های ارزیابی و تفاوت‌های این جشنواره با دیگر جشنواره‌های کشور دانست و بیان کرد: علاوه بر مبانی علمی و فناورانه، اختراع‌های ارائه شده در این جشنواره، از نظر میزان تازگی و همچنین چرخه عمر فناوری مورد ارزیابی قرارگرفتند.

رییس بنیاد نخبگان استان یزد با تأکید بر اینکه اختراعات باید بر مبنای نیاز جامعه ارائه و تجاری‌سازی شوند،‌ ادامه داد:‌ نگاه مسؤولان به جشنواره رویش نگاه توانمندسازی است؛ به این معنا که بعد از اتمام جشنواره، طرح‌های برتر برای رسیدن به محصول نهایی مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
پروژه‌های ساخت ماهواره‌های بومی پیشرفت کرده است

رئیس سازمان فضایی ایران پس از بازدید از برخی از پروژه‌های طراحی و ساخت ماهواره‌های بومی، از پیشرفت مناسب پروژه‌های ساخت ...


news-image
معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری منصوب شد

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری با صدور حکمی معاون نوآوری و تجاری‌سازی معاونت علمی و فناوری را منصوب کرد.


news-image
درمان زخم بستر با پلاسمای هلیوم

محققین ایرانی، در مطالعه‌ای علمی پژوهشی که نتایج آن را در نشریه‌ای از نشریات علمی جهاد دانشگاهی به چاپ رسانده‌اند، موفق ...