جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی، برگزار می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی، برگزار می‌شود
news-image


محمدحسن عصاره دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی، در جلسه 109 اعضا شورا این ستاد با اشاره به برگزاری چهارمین دوره «جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی» بیان کرد: در این دوره از جشنواره در نظر داریم چهار بخش از «جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی» پررنگ‌تر از پیش باشد. نخستین حوزه قابل‌توجه در چهارمین دوره این نمایشگاه، بخش «دانش‌آموزی» است.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی توضیح داد: در سال 96 آموزش‌وپرورش یک قطب دانش‌آموزی که مرکز آن در استان مرکزی است تشکیل داده است. این مرکز فعالیت‌های قابل‌توجهی صورت داده است، 

وی ادامه داد: امیدواریم بین هزار تا دوهزار طرح دانش‌آموزی را از پژوهش سراهای مختلف دریافت کرده و از میان آنها حدود 200 طرح انتخاب کنیم. به این طریق جشنواره‌ای دانش آموزی داشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به گفته عصاره بعد از اقداماتی زیرساختی در این حوزه در کشور، وقت آن رسیده رقابت‌های دانش‌آموزی در این حوزه، از نظر فرهنگ‌سازی، ترویج مفاهیم، کشفیات این حوزه، اقدامات علمی در زمینه گیاهان دارویی و غیره را در موضوعات  در دروس دانش آموزی به خصوص در درس های زیست‌شناسی و شیمی و غیره دانش آموزان فعال کنیم.

منبع خبر : بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
بهبود فرآیند ثبت پتنت در حوزه هوایی

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی از بهبود فرآیند ثبت پتنت در حوزه هوایی و هوانوردی خبر داد.


news-image
تولید انرژی پاک از کود گاو

تویوتا، غول خودروسازی ژاپن، برنامه جالبی در حوزه تولید انرژی پاک و تجدیدپذیر دارد


news-image
مدیریت زمان، راهکاری بر کاهش استرس

امتحان و آزمون گاه فضای ذهن را به سمت ناامیدی می کشاند،حال اگر این آزمون برای ورود به عرصه دانشگاه باشد به مراتب بر حجم ...