تشخیص تشنجهای خاموش به کمک استتوسکوپی مغزی و کلاه ایمنی ام ای جی محقق شد | نخبه ها
خدمات مرکز


تشخیص تشنجهای خاموش به کمک استتوسکوپی مغزی و کلاه ایمنی ام ای جی محقق شد
news-image


ه گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، به نقل ازnewatlas، مغز می تواند یک ارگان رویایی برای نظارت باشد، اما دو مطالعه جدید نشان داده است که راه های جدیدی برای همکاری در داخل وجود دارد. دانشمندان استنفورد آنچه را که به نام "ستون فقرات مغز" نامیده اند و امواج مغزی را به صدا تبدیل می کنند، ایجاد  کرده اند و به متخصصین پزشکی اجازه می دهند به تشنج هایی که همراه با تشنج نیستند گوش دهند. در مطالعه دیگر در دانشگاه ناتینگهام یک تیم از محققان یک کلاه ایمنی مجهز به مغناطیسی پوشیدنی (MEG) را توسعه داده است به این معنی که بیماران دیگر نیازی به کاملا دراز کشیدن  و عدم تحرک در یک ماشین بزرگ برای اسکن مغز ندارند.

استتوسکوپی مغزی
استتوسکوپ مغز برای کمک به حل مشکل در درمان تشنجهای صرعی ایجاد شده است. اکثر ما ممکن است فرض کنیم که تشنج ها به دلیل تشویش های فیزیکی که آنها می گیرند نسبتا آسان است، اما این فقط یک نشانه از یک مشکل وسیع است.  تشنج ها عمدتا فعالیت موج مغزی بی نظیر هستند و همواره با تشنج همراه نیستند. این به اصطلاح "تشنجهای خاموش" بسیار دشوار است تا تشخیص داده شوند و اگر بدون قید و شرط باقی بماند می تواند به مغز آسیب برساند.

منبع خبر: خبرگزاری علم و فناوری

خبر های دیگر
news-image
تولید دستکش آنتی باکتریال بافته شده با فناوری نانو

محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید دستکش آنتی باکتریال بافته شده با الیاف حاوی


news-image
نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی آغاز به کار کرد

هفته ملی پژوهش و فناوری از ۲۱ آذرماه با نواختن زنگ پژوهش آغاز شد


news-image
بیستمین همایش و نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی برگزار می‌شود

با حضور شرکت‌های دانش بنیان دریایی، بیستمین دوره همایش و نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی، به منظور ایجاد فرصتی مناسب ...