مردم هلندی با زباله های خود ساختمان می سازند | نخبه ها
خدمات مرکز


مردم هلندی با زباله های خود ساختمان می سازند
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از مهر،ساکنان آیندهوون در هلند برای ساخت یک سازه نوین به نام «پاویلیون مردم» همکاری می کنند. افراد با اهدای زباله های خود و قرض دادن مواد ساختمان سازی به Bureau SLA و Overtreders Wدر این فرایند شرکت می کنند.جالبه که مواد به امانت گرفته شده در پایان به صاحبانشان عودت داده می شود.

«پاویلیون مردم» سال گذشته برای هفته طراحی هلند ارائه  شد. روی این سازه یک سقف شیشه ای قرار دارد و نمای بالایی آن از کاشی های رنگی پلاستیکی ساخته  می شود. این کاشی ها از بازیافت زباله های خانگی ساکنان آیندهوون تهیه می شود.

 کفپوش ساختمان نیز از مواد دورریز تهیه می شود. این سازه از بلوک های سیمانی ساخته می شود. نوردهی، گرمایش و تمام عناصر داخلی آن نیز از تامین کنندگان و ساکنان محلی قرض گرفته می شود.

از آنجا که همه جزییات ساختمان امانی است و بعدا به صاحبانشان عودت داده می شود، بنابراین نمی توان  آنها را بهم چسباند یا سوراخ کرد. به همین منظور  ۳۵۰ ستون فولادی برای سرپا نگهداشتن آن استفاده می شود. مساحت کل ساختمان ۲۵۰ متر مربع تخمین زده می شود.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
روباتهای چاله پرکن وارد پروژه های ساختمانی می شوند

نسل جدیدی از روباتهای صنعتی ساخته شده که نه تنها فرآیند ساخت و ساز را تسریع می بخشند


news-image
جذب دی‌اکسید کربن از گازهای گلخانه‌ای

محقق ایرانی موفق شد راهکاری برای جذب دی‌اکسید کربن از گازهای گلخانه‌ای با کارایی بالا ابداع کند.


news-image
پروژه‌های ساخت ماهواره‌های بومی پیشرفت کرده است

رئیس سازمان فضایی ایران پس از بازدید از برخی از پروژه‌های طراحی و ساخت ماهواره‌های بومی، از پیشرفت مناسب پروژه‌های ساخت ...