صندوق نوآوری از محصول نهایی شرکت های دانش بنیان حمایت کرد | نخبه ها
خدمات مرکز


صندوق نوآوری از محصول نهایی شرکت های دانش بنیان حمایت کرد
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از ایرنا،صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری بعنوان بزرگترین نهاد نظام تامین مالی فناوری و نوآوری در کشور محسوب می شود که تامین مالی شرکت های دانش بنیان برای اجرای طرح های فناورانه را عهده دار است.
این نهاد نزدیک به چهارسال فعالیت جدی خود در تلاش بوده است که با تامین مالی مناسب طرح های نوآورانه، مسیر توسعه فناوری های نوین با ارزش افزوده اقتصادی فراوان را هموار کند.
خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری بخش های متنوعی از جمله تسهیلات قرض الحسنه، نمونه سازی، آماده سازی خط تولید، سرمایه در گردش، سرمایه ثابت، خدمات توانمندسازی، لیزینگ و صدور ضمانت نامه بانکی را شامل می شود که در 14 حوزه «کالاها و خدمات دانش بنیان» به شرکت های دانش بنیان ارائه می شود.
انتشار کتابی تحت عنوان 150 طرح خاتمه یافته از شرکت های دانش بنیان که اخیرا از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری منتشر شده است، حاوی اطلاعات طرح های خاتمه یافته، دستاوردهای مرتبط و آثار فنی و اقتصادی آنها و رویکرد جدید صندوق در معرفی طرح های فناورانه شرکت های دانش بنیان است.
در این کتاب که دومین نمونه از این مجموعه کتاب ها است، دستاوردهای برخی شرکت های دانش بنیان در قالب 150 محصول دانش بنیان (طرح خاتمه یافته) ارائه شده است.
دکتر بهزاد سلطانی دبیر هیات امنا و رییس هیات عامل و رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در مقدمه این کتاب آورده است:
تاکنون بیش از 1550 میلیارد تومان تسهیلات برای شرکت های دانش بنیان و 100 میلیارد تومان تسهیلات برای صندوق های پژوهش و فناوری مصوب شده است.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
حل مشکل آلودگی هوا با ایجاد استارتاپ‌های فعال در حوزه انرژی

دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی معتقد است ایجاد استارتاپ‌های


news-image
روشی جدید برای درمان سرطان یافت شد

محققان روشی جدید برای درمان سرطان یافته اند. آنها حباب هایی میکرو حاوی داروی تحریک کننده ایمنی به موش های مبتلا به سرطان ...


news-image
نخبگان و پژوهشگران در خط مقدم جهاد علمی قرار دارند

مسئول بازرسی سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور در این جلسه بیان کرد: نخبگان ،پژوهشگران و مخترعان بسیجی