پروتز مغزی تقویت حافظه با موفقیت روی انسان آزمایش شد | نخبه ها
خدمات مرکز


پروتز مغزی تقویت حافظه با موفقیت روی انسان آزمایش شد
news-image


به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، به نقل از نیو اطلس، مطالعه ای که توسط DARPA تأمین شد، احتمال تقویت حافظه با پروتز مغزی را افزایش داده است. به دنبال تحقیقات حیوانی که نتایج خوبی داشت، درمطالعه جدید پروتزمغزی برای تقویت حافظه روی انسان در مرکز پزشکی باپتیست ویک پریس، نصب و آزمایش شد، حافظه کوتاه مدت و بلند مدت نزدیک 40 درصد بهبود یافت، این مرکزقبلا پروتز مغزی را به عنوان بخشی از درمان صرع انجام داده بود.

از بیماران خواسته شد تا بازی های کامپیوتری مربوط به حافظه انجام دهند و به عنوان تلاش برای به یاد آوردن همه چیز، محققان الگوهای شلیک عصبی را در اطراف ناحیه هیپوکامپ، مسئول حافظه، ثبت کردند. آنها توجه ویژه ای به الگوهای عصبی داشتند که موجب رمزگذاری صحیح حافظه شد.

سپس آنها بیماران را دوباره وادار به بازی می کردند و  با استفاده از الگوی رمزگذاری حافظه موفق خود، به طور الکتریکی مغزهر بیمار را تحریک کردند. خوشبختانه،استفاده از آن محرک های الکتریکی برای ایجاد حافظه ذخیره سازی بطور موثرتری امیدوار کننده بود.

این کار حتی بهتر از انتظار تیم بود. نتایج آزمونهای حافظه کوتاه مدت تا 37 درصد افزایش یافته و در آزمونهای طولانی مدت حافظه (به یاد آوردن موارد تا 75 دقیقه قبل) 35 درصد افزایش یافته است.

منبع خبر: خبرگزاری علم و فناوری

 

خبر های دیگر
news-image
طرح توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان انجام می‌شود

طرح توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان در راستای کاهش هزینه های بازاریابی شرکت های دانش بنیان


news-image
تولید آنزیم برای تجزیه بطری پلاستیکی

دانشمندان Bryon Donohoe وNic Rorrer آنزیمی کاملا طبیعی را به شکلی تقویت کرده‌اند که می‌تواند بعضی از پلاستیک های مرسوم د ...


news-image
با تفاهم نامه همکاری میان معاونت علمی و ستاد کل نیروهای مسلح

زمینه ورود سربازان به بازار کسب و کارهای دانش‌بنیان و خلاق فراهم شد