پروتز مغزی تقویت حافظه با موفقیت روی انسان آزمایش شد | نخبه ها
خدمات مرکز


پروتز مغزی تقویت حافظه با موفقیت روی انسان آزمایش شد
news-image


به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، به نقل از نیو اطلس، مطالعه ای که توسط DARPA تأمین شد، احتمال تقویت حافظه با پروتز مغزی را افزایش داده است. به دنبال تحقیقات حیوانی که نتایج خوبی داشت، درمطالعه جدید پروتزمغزی برای تقویت حافظه روی انسان در مرکز پزشکی باپتیست ویک پریس، نصب و آزمایش شد، حافظه کوتاه مدت و بلند مدت نزدیک 40 درصد بهبود یافت، این مرکزقبلا پروتز مغزی را به عنوان بخشی از درمان صرع انجام داده بود.

از بیماران خواسته شد تا بازی های کامپیوتری مربوط به حافظه انجام دهند و به عنوان تلاش برای به یاد آوردن همه چیز، محققان الگوهای شلیک عصبی را در اطراف ناحیه هیپوکامپ، مسئول حافظه، ثبت کردند. آنها توجه ویژه ای به الگوهای عصبی داشتند که موجب رمزگذاری صحیح حافظه شد.

سپس آنها بیماران را دوباره وادار به بازی می کردند و  با استفاده از الگوی رمزگذاری حافظه موفق خود، به طور الکتریکی مغزهر بیمار را تحریک کردند. خوشبختانه،استفاده از آن محرک های الکتریکی برای ایجاد حافظه ذخیره سازی بطور موثرتری امیدوار کننده بود.

این کار حتی بهتر از انتظار تیم بود. نتایج آزمونهای حافظه کوتاه مدت تا 37 درصد افزایش یافته و در آزمونهای طولانی مدت حافظه (به یاد آوردن موارد تا 75 دقیقه قبل) 35 درصد افزایش یافته است.

منبع خبر: خبرگزاری علم و فناوری

 

خبر های دیگر
news-image
نشست هم‌اندیشی مستعدان‌برتر با کارآفرینان موفق برگزار می‌شود

نشست هم‌اندیشی مستعدان‌برتر استان چهارمحال‌و‌بختیاری با مدیران عامل شرکت‌های دانش‌بنیان و کارآفرینان موفق برگزار می‌شود.


news-image
۱۰ روز تا آخرین مهلت ثبت‌نام در بزرگ‌ترین جایزه استارت‌آپی ایران

برای اولین‌ بار همزمان با جشنواره وب و موبایل ایران، در يك رويداد منحصربه‌فرد


news-image
معیارهای قرارگیری در لیست نویسندگان یک مقاله علمی کدامند

کمیته ی بین المللی ادیتورهای مجلات پزشکی ( ICMJE ) برای نویسندگی یک مقاله چهار معیار را مطرح می کن