حضور دانشمندان غیرمقیم زمینه‌ساز انتقال ایده‌های فناورانه است | نخبه ها
خدمات مرکز


حضور دانشمندان غیرمقیم زمینه‌ساز انتقال ایده‌های فناورانه است
news-image


نشست معرفی پایگاه تخصصی جذب متخصصان و دانشمندان برجستۀ ایرانی غیر‌مقیم با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر و رئیس دانشگاه خلیج‌فارس در این دانشگاه برگزار شد.

در این نشست که با هدف توسعة روابط بین‌الملل و استفاده از ظرفیت‌های‌ علم و فناوری متخصصان ایرانی مقیم خارج از کشور برگزار شد، رضا آذین؛ رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر به ارائه و تشریح رویکرد، اهداف، جامعه مخاطب و برشمردن تسهیلات و حمایت‌های جذب متخصصان و دانشمندان برجسته ایرانی غیر‌مقیم پرداخت.

وی انتقال دانش،  تجربه و ایده‌های فناورانه به کشور را از مزایای این طرح برشمرد و حمایت از انجام دوره‌های علمی و تحقیقاتی را به عنوان یکی از تسهیلات مهم در طرح این قلمداد کرد.

آذین در ادامه تصریح کرد: استفاده از ظرفیت علمی و پژوهشی متخصصان و دانشمندان ایرانی غیرمقیم در مراکز علمی، فناوری و صنعتی کشور ارتقای سطح علمی و پژوهشی پایگاه تخصصی همکار‌، از مهمترین رویکردهای پایگاه تخصصی جذب متخصصان و دانشمندان برجستۀ ایرانی غیر‌مقیم است.

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر، فراهم‌سازی شرایط مناسب جهت توسعه فناوری های نوظهور و پیشرفته در کشور و همچنین ایجاد شرایط کسب مهارت‌ها، تکنیک‌ها، روش‌ها و قابلیت‌های خدماتی نوین توسط متخصصین ایرانی غیرمقیم به داخل کشور را از دیگر موارد مهم در این پایگاه دانست و خاطرنشان ساخت: کمک به تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های فناوری پیشرفته از تسهیلات مهم برای متخصصان مشمول این طرح است که علاوه بر زمینه‌سازی برای ورود آنان به چرخۀ خدمت‌رسانی به جامعه، نقش مهمی در پویایی اقتصاد و اشتغال‌زایی کشور دارد.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
سیستمی که پمپ بنزین را به شبکه اینترنت اشیا متصل می کند

محققان مشغول طراحی سیستمی هستند که پمپ بنزین را به شبکه اینترنت اشیا متصل می کند


news-image
در مدار گذاشتن ماهواره‌های مخابرات بومی در اولویت برنامه‌ ده ساله دوم فضایی

رییس مرکز ملی فضایی معاونت علمی، گفت: طراحی، ساخت و در مدار گذاشتن ماهواره‌های مخابرات بومی در اولویت برنامه‌های 10 ساله ...


news-image
شرکت فناوری بن یاخته های رویان از طرح های برگزیده پژوهشی و فناوری حمایت می کند

شرکت فناوری بن یاخته های رویان از طرح های برگزیده پژوهشی و فناوری حوزه سلول های بنیادی با محوریت سلول بنیادی خونساز، سلو ...