برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق ابلاغ شد | نخبه ها
خدمات مرکز


برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق ابلاغ شد
news-image


مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری خبر داد: انتظار می‌رود با تعامل بخش‌های مختلف معاونت علمی و فناوری به‌ویژه ستادهای توسعه فناوری های مرتبط، کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسه‌های دانش‌بنیان، همچنین پارک فناوری پردیس معاونت علمی به‌عنوان دبیرخانه شبکه نوآوری شهر تهران در ارائه خدمات متناسب برای توسعه زیست‌بوم و ارتقا کسب‌وکار شرکت‌های خلاق و امور اجرایی دبیرخانه اجرایی، این برنامه قدرتمند پیش رود. 

کرمی توضیح داد: در چارچوب سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و تدابیر مقام معظم رهبری، ایجاد و ارتقا زیست‌بوم فناوری و نوآوری در کسب و کارهای نوین و کارآفرینی به‌منظور توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، یکی از محورهای اصلی معاونت علمی بوده است.

رییس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی ادامه داد: در این راستا، در چند سال گذشته با اجرایی سازی قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان تسهیل‌گری و حمایت‌های مناسبی از شرکت‌های دانش‌بنیان به‌عمل‌آمده و در شرایط فعلی بیش از سه هزار شرکت دانش‌بنیان که عمدتاً در صنایع و حوزه‌های مبتنی بر دانش و فناوری پیشرفته فعالیت دارند تأیید صلاحیت شده‌اند. این شرکت‌ها از نظر اثربخشی اقتصادی، اجتماعی و همچنین اشتغال نیروی انسانی تحصیل‌کرده در حال گسترش هستند.

دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی خاطرنشان کرد: در کنار شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان در جامعه و مراکز علمی و دانشگاهی، بخش دیگری از شرکت‌ها و استارتاپ‌ها که عمدتاً در صنایع فرهنگی و نیز خدمات نوین و کسب و کارهای مبتنی بر فضای دیجیتال فعال هستند، با کمک و مساعدت معاونت علمی در این زیست‌بوم ظهور و بروز کرده و در حال رشد هستند.

به گفته مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، جوهره رشد این شرکت‌ها بر نوآوری و خلاقیت برای ارائه محصولات و خدمات جدید و مدل‌های نوین کسب‌وکار در سطح بازارهای هدف استوار است و لزوماً در مراحل شکل‌گیری و رشد، مبتنی بر پژوهش و توسعه فناوری‌های پیشرفته نیستند.

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
رفع مشکلات مدیریت آب با تیم های استارتاپی

تیم های استارت آپی در برخی از کشورها توانسته اند با ایده های خود گامی در راستای رفع مشکلات مدیریت آب در شهر و روستا بردا ...


news-image
نخستین همایش تخصصی کاربردهای مهندسی در زیست‌فناوری برگزار می‌شود

نخستین همایش تخصصی کاربردهای مهندسی در زیست‌فناوری به همت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و با همکاری پژوهشکده زیست ف ...


news-image
آب تامین کننده سوخت سفرهای فضایی می شود

یک شرکت آمریکایی قصد دارد برای تامین سوخت سفرهای فضایی، به جای مواد شیمیایی از آب استفاده کند!